ÜST REKLAM

logo

reklam

SOHBET KÖŞESİ: HASAN YAVAŞ YAVUZ HIRSIZ…


Hasan Yavaş
deneme02@hotmail.com

 

 

 

Az gelişmiş ülkelerin burjuva politikacıları hep hileli hesapları tercih ederler. Çünkü karşılarındaki seçmenler eğitimli bilinçli seçmen yoktur. Böyle olunca da burjuva siyasetçisi, bu cahillik karşısında her şeyi göze alır ve cahil seçmeni kalbinden vurur.

Yalan söyler, ortaklarına yoldaşlarına arkadaşlarına ihanet eder, şirretlik yapar, kendi sözlerini bile rahatlıkla inkâr eder;

Erdemdi, dürüstlüktü, vicdandı, haktı, hukuktu iplemez.

Ülkemizde bugün iktidar, yine cahil seçmenin kalbine oynuyor.

Bunu daha önce defalarca yaptı, hepsinde de karlı çıktı.

Yelkenini ‘’ONE MİNUTE’’ şovundan 15 Temmuz Kaosu’na uzanan ve IŞİD –PKK intihar saldırıları hepsini rüzgârıyla doldurup, bugünlere kadar bir şekilde geldi.

İlkeli olmak, dürüst güvenilir olmaya zerre kadar değer vermeyen cahil seçmen, aksi gibi hileye müthiş değer verir.

Türkçe dilimizin önemli harflerinden oluşan bir sözdür ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’

Şimdi de hileli hesabini ülke sınırlarından dışarı aşırdı.

Tutar mi bu hesap!

Bakalım.

Kendi yaptığı yanlış çağdışı yasaları bile çiğneyerek devletin tüm imkânlarını kullanarak gerek ülkemizde, gerekse Avrupa’da başkanlık referandumu için propaganda yapma hırsı, çok sert kayaya tosladı.

Memleketin ulusal çıkarları bir siyasi Partinin çıkarlarına feda edilirken, siyasi rant uğruna dünya tarihinde benzeri ender görünen bir diplomatik kriz tetiklenmektedir.

Tam bir cambaz oyunu sergilenmektedir. Önce ‘’Nazi’’ retoriği devreye sokuldu. Almanya’nın AKP’nin propaganda faaliyetlerini men etmesi ‘Nazi uygulamalarıyla’ kıyaslandı. Ardından Avrupa’da Nazilere vaktiyle en sağlam duruşu sergilemiş Hollanda için ‘’Nazi kalıntısı faşist’’ denildi.

Ve aşırı sağcı Geert Wilders’in yükselişi kaygıları eşliğinde iki gün sonra seçimlere gidecek olan Hollanda yönetiminin, başka bir ülkenin siyasi kutuplaşmasını kendi içine taşımamak ve ‘kamu düzenini’ koruma kararı aldığı ortadayken, zorla miting yapılmaya kalkışıldı.

İşte o andan sonra dananın kuyruğu koptu.

Sonuç: Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Dışişleri bakanına bir AB ülkesine giriş izni verilmedi. Uçağı başka bir ülkeye yönlendirildi. Bir başka bakanın konvoyu durduruldu, inadı üzerine ‘persona non grata’ (istenmeyen) ilan edilerek polis nezaretinde sınır dışı edildi.

İnsan ve ülkenin onurunu zedeleyen bu olayların tek sebebi siyasi hırsla yaratılacak reaksiyondan faydalanmak.

18 Maddelik anayasa – Başkanlık Sistemine geçişte ‘evet gerekçesini izah edemeyenler, Avrupa’ya karşı milliyetçi, ırkçı, şoven yobaz hissiyatı tetikleyerek sonuç almak istemekteler.

Yukarıda da belirttiğim gibi, YSK’ ye göre ülke dışında propaganda faaliyeti yapmak ve devlet imkânlarının kullanımı alenen men edilmişken koparılmakta bu kızıl kıyamet.

Hele ulusal bir ‘kriz’ gibi sunulması abesle iştigal ve beyhude bir çabadır.

Bugüne kadar ne iktidar sözcüleri, ne de saray bir tek anayasa maddesini alıp işte bu madde ülkemiz insanlarının yararınadır. Şurasında işçiler, burasından esnaflarımız, yararınadır diyemiyorlarsa bizleri sürekli olarak başka minderlere çekip dövüşü orada sürdürmek amacı güdüyorlarsa her şey gün gibi ortada demektir.

Hayır diyenler şu maddelere karşı çıkıyorlar bu yüzden de gerçekleri ters ediyorlar, nedeni de şunlar şunlar diyecekleri yerde işin kolayını seçip ‘HAYIR’ diyenlere ‘terörist’ diyerek işin içinden çıkıveriyorlar.

Uzatmayalım.

Korkunun ecele bir faydası yoktur. Ne yaparsanız yapın, ne fırıldaklık çevirirseniz çevirin.

Eriyorsunuz!

Tuzla buz olup dağılacaksınız.

 

Share
605 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TARAFSIZ BASINA FRANSIZ KALMAK

  29 Temmuz 2019 Dünya, Eğitim, Ekonomi, Emlak, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Kültür Sanat, Otomotiv, Röportajlar, Sağlık, Siyaset, Spor, Teknoloji, Tüm Manşetler, Üst Haberler, Yerel

  Halkımıza, İlçemiz kısa bir süre önce Evvel Temmuz etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Gazetemiz, halkın haber alma hakkını mümkün mertebe engellemeyerek, (gazetemizin yayınının engellenmesine rağmen) çoğu etkinliği yeri geldi canlı çekim ile uluslararası alana taşıdı, yeri geldi matbuat üzerinden okurlarla buluşturdu. Takdir edersiniz ki ilçede Evvel Temmuz Festivalini destekleyenler olduğu gibi kimi vatandaşımız, kültürden uzak, kimileri de özünden saptırılmış olarak değerlendirdi. Biz Samandağ AYNA’sı olarak her türlü görüşü eşit...
 • ŞEKER BEYNİ DE BİTİRİYOR

  29 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Şeker ve trans yağlarla yüklü Amerikan diyetinin sadece fiziki sağlığı değil beynimizi de olumsuz etkilediği belirlendi. Oregon State Üniversitesi uzmanları tarafından fareler üzerinde gerçekleştirilen araştırma, şeker ve yağdan zengin diyetin bağırsak bakterilerini etkileyerek bilişsel esneklikte (cognitive flexibility) önemli kayıplara yol açtığını gösteriyor. Bilişsel esneklik, beynin iki farklı düşünceden diğerine geçme ve aynı anda iki farklı konuyu düşünme kabiliyeti olarak biliniyor. İnsanlarda bilişsel esneklik bozukluğu, ...
 • GELİN İNSANCIL DAVRANIP, EVRENSEL DÜŞÜNELİM

  29 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Uzun zamandır Samandağ’ın da olup bitenleri sessizce seyrediyorum. Seçimden önce "Samandağ sevdası" havası esiyordu ! Şimdi menfaat havası esiyor! Şimdi durumu bir değerlendirelim. Samandağ’ın da neler oldu ne oluyor ?Birileri seçimden önce eski yönetime karşı cephe aldı, dernekler kurdu, komiteler, toplantılar düzenledi ve halkı toplayıp, kimisi vefadan kimisi de Samandağ sevdasından bahsetti. Seçime kadar sürdü bu düzenlemeler. Projelerde sunuldu. Şimdi seçim gitti, Sevda ve vefa bitti. Çatışmalar, sataşmalar ve hakaretler ba...
 • MİHRİCAN EVVEL TEMMUZ YALANI

  24 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Asaf Hişmi Mihrican Bayramı Farsların her zaman kutladıkları dini bayramlarıdır. Fars güneş yılının yedinci ayı olan Mihir ayının 16. Gününe rastlar. Yedi gün devam eder Mihir ayının 21’de son bulur. Mihrican Bayramı gece ile gündüzün eşit olduğu (Sonbahar ekinosu, Miladi takvimin 21 Eylül’lüne denk gelir. Temmuz ise Miladi takvimin yedinci ayıdır. Evvel temmuz denilen tarih, Fransız devriminin kuruluş tarihidir. Yani 14 Temmuz 1789 tarihinde Faransız devriminin başlangıç tarihidir. Fransızlar bu günü Ulusal bayram olarak kutlarlar. Bu...