ÜST REKLAM

logo

reklam

SOHBET KÖŞESİ: HASAN YAVAŞ YAVUZ HIRSIZ…


Hasan Yavaş
deneme02@hotmail.com

 

 

 

Az gelişmiş ülkelerin burjuva politikacıları hep hileli hesapları tercih ederler. Çünkü karşılarındaki seçmenler eğitimli bilinçli seçmen yoktur. Böyle olunca da burjuva siyasetçisi, bu cahillik karşısında her şeyi göze alır ve cahil seçmeni kalbinden vurur.

Yalan söyler, ortaklarına yoldaşlarına arkadaşlarına ihanet eder, şirretlik yapar, kendi sözlerini bile rahatlıkla inkâr eder;

Erdemdi, dürüstlüktü, vicdandı, haktı, hukuktu iplemez.

Ülkemizde bugün iktidar, yine cahil seçmenin kalbine oynuyor.

Bunu daha önce defalarca yaptı, hepsinde de karlı çıktı.

Yelkenini ‘’ONE MİNUTE’’ şovundan 15 Temmuz Kaosu’na uzanan ve IŞİD –PKK intihar saldırıları hepsini rüzgârıyla doldurup, bugünlere kadar bir şekilde geldi.

İlkeli olmak, dürüst güvenilir olmaya zerre kadar değer vermeyen cahil seçmen, aksi gibi hileye müthiş değer verir.

Türkçe dilimizin önemli harflerinden oluşan bir sözdür ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’

Şimdi de hileli hesabini ülke sınırlarından dışarı aşırdı.

Tutar mi bu hesap!

Bakalım.

Kendi yaptığı yanlış çağdışı yasaları bile çiğneyerek devletin tüm imkânlarını kullanarak gerek ülkemizde, gerekse Avrupa’da başkanlık referandumu için propaganda yapma hırsı, çok sert kayaya tosladı.

Memleketin ulusal çıkarları bir siyasi Partinin çıkarlarına feda edilirken, siyasi rant uğruna dünya tarihinde benzeri ender görünen bir diplomatik kriz tetiklenmektedir.

Tam bir cambaz oyunu sergilenmektedir. Önce ‘’Nazi’’ retoriği devreye sokuldu. Almanya’nın AKP’nin propaganda faaliyetlerini men etmesi ‘Nazi uygulamalarıyla’ kıyaslandı. Ardından Avrupa’da Nazilere vaktiyle en sağlam duruşu sergilemiş Hollanda için ‘’Nazi kalıntısı faşist’’ denildi.

Ve aşırı sağcı Geert Wilders’in yükselişi kaygıları eşliğinde iki gün sonra seçimlere gidecek olan Hollanda yönetiminin, başka bir ülkenin siyasi kutuplaşmasını kendi içine taşımamak ve ‘kamu düzenini’ koruma kararı aldığı ortadayken, zorla miting yapılmaya kalkışıldı.

İşte o andan sonra dananın kuyruğu koptu.

Sonuç: Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Dışişleri bakanına bir AB ülkesine giriş izni verilmedi. Uçağı başka bir ülkeye yönlendirildi. Bir başka bakanın konvoyu durduruldu, inadı üzerine ‘persona non grata’ (istenmeyen) ilan edilerek polis nezaretinde sınır dışı edildi.

İnsan ve ülkenin onurunu zedeleyen bu olayların tek sebebi siyasi hırsla yaratılacak reaksiyondan faydalanmak.

18 Maddelik anayasa – Başkanlık Sistemine geçişte ‘evet gerekçesini izah edemeyenler, Avrupa’ya karşı milliyetçi, ırkçı, şoven yobaz hissiyatı tetikleyerek sonuç almak istemekteler.

Yukarıda da belirttiğim gibi, YSK’ ye göre ülke dışında propaganda faaliyeti yapmak ve devlet imkânlarının kullanımı alenen men edilmişken koparılmakta bu kızıl kıyamet.

Hele ulusal bir ‘kriz’ gibi sunulması abesle iştigal ve beyhude bir çabadır.

Bugüne kadar ne iktidar sözcüleri, ne de saray bir tek anayasa maddesini alıp işte bu madde ülkemiz insanlarının yararınadır. Şurasında işçiler, burasından esnaflarımız, yararınadır diyemiyorlarsa bizleri sürekli olarak başka minderlere çekip dövüşü orada sürdürmek amacı güdüyorlarsa her şey gün gibi ortada demektir.

Hayır diyenler şu maddelere karşı çıkıyorlar bu yüzden de gerçekleri ters ediyorlar, nedeni de şunlar şunlar diyecekleri yerde işin kolayını seçip ‘HAYIR’ diyenlere ‘terörist’ diyerek işin içinden çıkıveriyorlar.

Uzatmayalım.

Korkunun ecele bir faydası yoktur. Ne yaparsanız yapın, ne fırıldaklık çevirirseniz çevirin.

Eriyorsunuz!

Tuzla buz olup dağılacaksınız.

 

Share
689 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İMAM CAFER’İ SADIK’TAN BİRKAÇ HADİS

  20 Ocak 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan 1- Erkek, hanımına karşı üç şeye riayet etmelidir: Hanımının muhabbet ve ilgisini kazanmak için onunla uyum sağlamak; ona karşı güzel ahlaklı olmak; onun gözünde güzel görünmek ve refahını sağlamakla kalbini elde etmek. Kadın da kocasına karşı şu üç şeye riayet etmesi gerekir: Kocasının tüm hallerde güvenini sağlayacak şekilde kendisini kötülüklerden korumak; muhtemel hatalarının affedilmesi için sürekli kocasının hakkını gözetmesi; tatlı dil ve çekici tavırlarıyla kocasına olan sevgisini bildirmesi. 2- Basi...
 • YOLSUZLUKLARIN KİLOMETRE TAŞLARI

  15 Ocak 2020 Genel, Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Asaf Hişmi BEL – BİR AŞ.’ye bulaşmayan kişilerin sayısı azdır. BU şirketle yapılan iş ve işlemlerin fiyat belirlemesi iki türlü. Hesabı kitabı yok. Şirket lehine sonuçlar çıkartılmaya çalışılmıştır. Toplumsal çıkar, ikinci plana atılmıştır.  Şirket kar etsin diye Asliye Hukuk Hâkimliğine sunulan Bilirkişi Raporu sahtedir. Mahkemeyi olumsuz yönden etkilemeye çalışılmıştır. Raporda kullanılan veriler sahtedir. Kıymet takdir komisyonu da sahte bedel takdiri yapmıştır. İşin aslına geçelim. BEL – BİR AŞ.’ye kat karşılığı olmak üze...
 • DOĞAL YAŞAMDAN KOPUNCA

  13 Ocak 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Yaşanacak bir tek ömrümüz var. Onu da uzun ve mutlu yaşamak için sağlıklı olmak gerekiyor. Oysa günümüz insanı çok erken, hatta küçücük yaşlarda kanser, kalp, şeker, tansiyon, obezite sorunlarıyla sarmalanıyor. Paketlerle ilaç, antidepresanlar, antibiyotikler yanımızdan ayırmadığımız aksesuarlarımız oldu. İnsan ömrü uzadı, evet uzadı ama, ne pahasına. Sağlıksız, hastalıklı, bir gün bile kullanmadığımızda ölümümüze neden olabilecek ilaçlara mahkum bir yaşam. Neden bu hale geldik: Doğadan uzaklaştıkça, bizi...
 • RANTIN ŞEYTANİ YÖNÜ ( 2 )

  13 Ocak 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Asaf Hişmi 2 – 03.05 1991 tarih ve 11 sayılı Samandağ Belediyesi, Belediye Meclis Kararında rantın şeytani yönü, sırıtır derecede görünüyordu. BEL – BİR A.Ş.’ne Projesiz, ihalesiz  (resmi belgelerde belirtildiğine göre: 1991 yılı Birim fiyat tariflerine göre İhale Bedeli: 20.000.000 TL) iş vermek için bu şirkete kamu kurumu olarak tanıttılar. Belediye encümen ve belediye meclis kararlarında böyle tanıtılmıştı. Kamu kurumu olmayan, Kamu kurumu niteliğini taşımayan ve maliye bakanlığından uygun görüş almayan bu şirketin ödenmiş serma...