SOHBET KÖŞESİ: HASAN YAVAŞ YAVUZ HIRSIZ… « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SOHBET KÖŞESİ: HASAN YAVAŞ YAVUZ HIRSIZ…

Bu haber 21 Mart 2017 - 8:32 'de eklendi ve 791 kez görüntülendi.

 

 

 

Az gelişmiş ülkelerin burjuva politikacıları hep hileli hesapları tercih ederler. Çünkü karşılarındaki seçmenler eğitimli bilinçli seçmen yoktur. Böyle olunca da burjuva siyasetçisi, bu cahillik karşısında her şeyi göze alır ve cahil seçmeni kalbinden vurur.

Yalan söyler, ortaklarına yoldaşlarına arkadaşlarına ihanet eder, şirretlik yapar, kendi sözlerini bile rahatlıkla inkâr eder;

Erdemdi, dürüstlüktü, vicdandı, haktı, hukuktu iplemez.

Ülkemizde bugün iktidar, yine cahil seçmenin kalbine oynuyor.

Bunu daha önce defalarca yaptı, hepsinde de karlı çıktı.

Yelkenini ‘’ONE MİNUTE’’ şovundan 15 Temmuz Kaosu’na uzanan ve IŞİD –PKK intihar saldırıları hepsini rüzgârıyla doldurup, bugünlere kadar bir şekilde geldi.

İlkeli olmak, dürüst güvenilir olmaya zerre kadar değer vermeyen cahil seçmen, aksi gibi hileye müthiş değer verir.

Türkçe dilimizin önemli harflerinden oluşan bir sözdür ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’

Şimdi de hileli hesabini ülke sınırlarından dışarı aşırdı.

Tutar mi bu hesap!

Bakalım.

Kendi yaptığı yanlış çağdışı yasaları bile çiğneyerek devletin tüm imkânlarını kullanarak gerek ülkemizde, gerekse Avrupa’da başkanlık referandumu için propaganda yapma hırsı, çok sert kayaya tosladı.

Memleketin ulusal çıkarları bir siyasi Partinin çıkarlarına feda edilirken, siyasi rant uğruna dünya tarihinde benzeri ender görünen bir diplomatik kriz tetiklenmektedir.

Tam bir cambaz oyunu sergilenmektedir. Önce ‘’Nazi’’ retoriği devreye sokuldu. Almanya’nın AKP’nin propaganda faaliyetlerini men etmesi ‘Nazi uygulamalarıyla’ kıyaslandı. Ardından Avrupa’da Nazilere vaktiyle en sağlam duruşu sergilemiş Hollanda için ‘’Nazi kalıntısı faşist’’ denildi.

Ve aşırı sağcı Geert Wilders’in yükselişi kaygıları eşliğinde iki gün sonra seçimlere gidecek olan Hollanda yönetiminin, başka bir ülkenin siyasi kutuplaşmasını kendi içine taşımamak ve ‘kamu düzenini’ koruma kararı aldığı ortadayken, zorla miting yapılmaya kalkışıldı.

İşte o andan sonra dananın kuyruğu koptu.

Sonuç: Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Dışişleri bakanına bir AB ülkesine giriş izni verilmedi. Uçağı başka bir ülkeye yönlendirildi. Bir başka bakanın konvoyu durduruldu, inadı üzerine ‘persona non grata’ (istenmeyen) ilan edilerek polis nezaretinde sınır dışı edildi.

İnsan ve ülkenin onurunu zedeleyen bu olayların tek sebebi siyasi hırsla yaratılacak reaksiyondan faydalanmak.

18 Maddelik anayasa – Başkanlık Sistemine geçişte ‘evet gerekçesini izah edemeyenler, Avrupa’ya karşı milliyetçi, ırkçı, şoven yobaz hissiyatı tetikleyerek sonuç almak istemekteler.

Yukarıda da belirttiğim gibi, YSK’ ye göre ülke dışında propaganda faaliyeti yapmak ve devlet imkânlarının kullanımı alenen men edilmişken koparılmakta bu kızıl kıyamet.

Hele ulusal bir ‘kriz’ gibi sunulması abesle iştigal ve beyhude bir çabadır.

Bugüne kadar ne iktidar sözcüleri, ne de saray bir tek anayasa maddesini alıp işte bu madde ülkemiz insanlarının yararınadır. Şurasında işçiler, burasından esnaflarımız, yararınadır diyemiyorlarsa bizleri sürekli olarak başka minderlere çekip dövüşü orada sürdürmek amacı güdüyorlarsa her şey gün gibi ortada demektir.

Hayır diyenler şu maddelere karşı çıkıyorlar bu yüzden de gerçekleri ters ediyorlar, nedeni de şunlar şunlar diyecekleri yerde işin kolayını seçip ‘HAYIR’ diyenlere ‘terörist’ diyerek işin içinden çıkıveriyorlar.

Uzatmayalım.

Korkunun ecele bir faydası yoktur. Ne yaparsanız yapın, ne fırıldaklık çevirirseniz çevirin.

Eriyorsunuz!

Tuzla buz olup dağılacaksınız.

 

Hasan Yavaşdeneme02@hotmail.com