ÜST REKLAM

logo

reklam

Sohbet Köşesi: Hasan Yavaş SADECE HAYIR’CILARIN HESABI TUTACAK


Hasan Yavaş
deneme02@hotmail.com

 

İtibar kaybediyorlar. Yalanları dolanları dikiş tutmuyor. Diplomaside, iç politikada pot üstüne pot kırıyorlar.

Daha geçenlerde Grup yorum, Twitter hesabından bir not paylaşıyor:

‘’Ne ilginç bizim de yurtdışı konserlerimiz böyle engellenmişti, salonlar tehdit edilmişti, izinler iptal edilmişti. Hatta konserlerimizi düzenlemek suç sayılıp dinleyicilerimiz tutuklanmıştı, hala da tutuklular. O zaman Almanya demokratik dost ülke idi AKP için, şimdi düşman oluverdi bir anda.

Tek kelime ikiyüzlülük budur işte…’’

Grup yorum ardından bir Tweet daha atıyor:

‘’Yazmayı unutmuşuz. Üstüne üstlük Almanya’nın yurtdışı konserimizi engellemek için grubumuz üyelerine vize vermemiş olması, takındığı faşist tutum Türkiye’de AKP’nin de konserlerimizi yasaklama gerekçesi olmuştu.’’

Neydi olayın hikâyesi. Grup yorum iki ayrı tarihte İzmir’de konser vermek, birincisi İzmir’in Kınık ilçesinde Maden işçileri Mücadele Derneği’nin organizasyonunda. Ama Valilik konseri yasaklıyor. Yasaklama gerekçelerinden biri de Almanya’nın Oberhausen kentindeki Grup yorum konserini yasaklaması ve Grup yorum için ‘’Schengen ülkelerinde yarattıkları güvenlik sorunu nedeniyle sınır dışı edilmişlerdir’’ açıklaması gösteriliyor.

Bir zaman sonra Grup Yorum 2016 Ocağın 16’nde yine İzmir İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde bir konser vermek ister ama dönemin İzmir Emniyet Müdür Celal Uzunkaya ve İzmir Valisi onayıyla.

İki haftadır gündemden düşmeyen, Türk bakanların Almanya’da yapacakları propaganda etkinlikleri salonlardaki ‘’eksiklikler’’ nedeniyle belediyelerce peş peşe iptal ediliyor. Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binalı Yıldırım, Bakanlar Almanya’yı sert sözlerle eleştiriyor. ‘’Faşist Nazi Almanya’’si benzetmesi yaptılar.

En son Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun konuşma yapacağı salonlar birer bire iptal edildi.

Türkiye’deki eşi benzeri görülmemiş ‘’Kamplaşma’’nın referandum öncesinde daha da keskinleştiğini sadece Almanya değil bütün dünya bunu gördü.

İçerde ise bir rahat, bir rahatlık var ki deme gitsin. Recep Tayyip Erdoğan’ın Nazı benzetmesi üzerine tüm ülkenin ayağa kalkması gerekiyordu.

Bodrum’da sahile vuran 3 yaşında ki Aylan bebek cesedi için!

13-14 yaşında evlendirilen ülkemizdeki 3.5 milyon kız çocuğu için.

2002’de öldürülen kadın sayısı 66’ydı.

2013’te 237.

2014’te 294.

2015’te 310.

2016’da 328.

Yok mu artıran!!! Dercesine bir yarış gözünü sevdiğim memlekette kadın öldürme özgürlüğü.

Suriye’nin içlerine doğru sınırlarımızdan sokulan kiralık canilerle öldürülen çocuklar kadınlar.

Şimdi de Suriye içlerine gönderilen askerlerimizin dönen cansız bedenleri…

2 aydır intihar eylemleri, bombaların susmasının şaibesi üstündeyken iktidarın dahası Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’ya Nazı benzetmesi.

AKP iktidarının başı çok fena dertte, Suriye’de Irak’ta sıkıştı, o nedenle de, ABD-Rusya arasında pinpon topuna dönmekten, Barzani’nin ipine sarılarak kurtulmaya çalışıyor.

Bu iktidarın 16 Nisan’da referanduma sunduğu Anayasa teklifi  birey olarak, toplum ve ulus olarak her yurttaş hakaret saymalıdır.

Tek bir ‘evet’ oy’u bile almamalıdır…

Bu teklif önümüze getirip, ‘’buyurun, kabul edin’’ demek, aklımıza, kişiliğimize ve insanlığımıza hakarettir!

Uygarlığa sırt dönmüş Osmanlı’ya özenen bir iktidar ne kadar direnirse dirensin,

 1. yüzyılda yaşadığını iddia eden bir toplum içinde de, ortaçağ kurumlarının yaşatılmasına imkân yoktur.

 

 

Share
696 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA YAŞAMI BÜYÜK TEHLİKEDE

  09 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Yeni yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre küresel ısınma nedeniyle gezegenimizin(Dünya’mızın) “geri dönülemez” noktaya yaklaştığını gösteriyor.  Bilim insanları iklim krizinin vardığı boyutlar konusunda dünyanın birden çok taşma noktasını çoktan aştığı konusunda uyarı yaptı. Uyarıda iklim değişikliğinin dünyadaki yaşama varoluşsal bir tehdit oluşturmaya başladığı açıklandı. The Guardian’da yer alan habere göre, küresel ısınmanın buzulların erimesi ve ormanların yok olması gibi bazı etkileri durdur...
 • İNSAN VE TOPLUM

  02 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  KAPİTALİST SİSTEMİ SAVUNANLAR OLAYLARA BURJUVA MANTIĞI İLE BAKARLAR. BURJUVA MANTIĞI, KİŞİYİ TOPLUM ÜZERİNE ÇIKARDIĞI İÇİN MEYDANA GELEN TÜM OLUMLU VEYA OLUMSUZLUKLAR ÜRETİM SİSTEMİNE DEĞİL, KİŞİLERİN YETERLİLİĞİNE VEYA YETERSİZLİĞİNE, İYİ NİYETİNE VEYA KÖTÜ NİYETİNE BAĞLANIR. İNSANIN TOPLUM YARATIĞI OLDUĞU GÖRÜLMEZ. OYSA İNSANA DAMGASINI VURAN TOPLUM, TOPLUMA DA DAMGASINI VURAN TOPLUMUN TEMELİ OLAN ÜRETİM SİSTEMİNİN YARATTIĞI EKONOMİK SİSTEMLERDİR. PUTİN RUSYA’DA DEĞİLDE AFRİKANIN BALTA GİRMEMİŞ ORMANLARINDA BİR KABİLEDE YAŞIYOR OLSAYDI,...
 • SİGARA İÇMEK YA DA İÇMEMEK

  13 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Eğitimci Sami ASLAN, hazırladı… Uzun yıllar sigara içtiği için akciğer kanseri riski zaten çok yüksek olan birinin “sigarayı bırakması” fazla bir şey ifade etmez. Sigarayı bıraktıktan ne 1-2 sene, ne de çok daha uzun seneler geçse bile kanseri riski asla “sıfırlanmaz”. Bu durumdaki hastaların bir kısmı KOAH’la ilgili öksürük, balgam, nefes darlığı şikâyetleri üzerine sigarayı bırakmış olabilirler. Sigaraya bağlı KOAH gelişen hastalarda akciğer kanseri riski, sigara içip de belirgin KOAH belirtileri olmayanlara nispeten çok daha yüksekti...
 • SİYASET DEĞİL ÜRETİM YAPIN!

  08 Kasım 2019 Ekonomi, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Merhaba saygı değer okurlar. Arayı çok açtık, Bahar bitti kış geldi. Mevsimler geçte olsa değişti. Ama bu aralar, Mevsimlerden çok insanlar çabuk değişiyor. Cenazeye gittiğimiz zaman, üç günlük dünya, iyilik yapana, iyilikle anılana ne mutlu deriz. Veya şu üç günlük dünyada, bir karış topraktan başka ne alacağız ki deriz. İnsan ameli ile anılır deriz. Herkes İyilik Ve Ahiretten Dem Tutar! Ama hiç kimse bunu uygulamaz. Hiç birimiz! Herkes kendi menfaati doğrultusunda hareket eder. Kardeş, kardeşini, Baba Evladını, Evlat Baba Annesini ...