ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Nisan 2017

SOHBET KÖŞESİ: HASAN YAVAŞ HAYIR, VERENLER ASIL ŞİMDİ SAHİP ÇIKMALIDIR


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

 

 

Yüksek Seçim Kurulunu tarih hiç acımayacak diye beklenmez, Mühürlü mü, mühürsüz mü? Kanunda çok net yazıyor, anlamaya çeyrek beyin yeter.

Niyet ve vicdan yer değiştirirse mecburen anlaşılması zorlaşır. İnsanın bedenini başkaları, beynini yalnız kendisi esir alabilir.

İkincisi daha tehlikelidir, çünkü birincinin kurtulma ümidi vardır, ikincisi bunu hiç düşünemez bile.  İkisi de mutsuzdur ama ikincisi toplumu mutsuz etmekten (geçici) ara keyif alabilir. Birincisi kurtulabilir, ikincisi asla…

Şark kurnazı bunlar, kendini herkesten akıllı sanır, sınırlarını bilmez, zayıf karşısında zalim, güçlü karşısında sırnaşır, yamulur…

İnsan yalana niçin inanır?

Yalan söylediği için.

İnsan niçin yalan söyler?

Yalanla kandırabildiği için.

İnsan niçin yalan söyler?

Yalanla kandırılabildiği için.

Niçin?

Manisa’da kavgayı ayırmak için bir kavgacıya değnekle vuran 82 yaşındaki kadını suçlu bulan, 3 bin lira cezaya çarptıran yargı, benzin döküp yakan kundakçıyı salıveriyor.

Hani tuz kokmuş derler ya…

Batsın adaletin böylesi deyip de mi yetineceğiz!

Kesinlikle ve kesinlikle hayır!

Bizim içinde sizler içinde tüm haksızlıkların ve adaletsizliklerin ANAYASA’SI bizim için Hayır’a sahip çıkmaktır.

Bülent Arı ne demişti; şu Yüksek öğretim kurulu denetleme kurulu başkanı. Cahil, okumamış insanların ferasetine güvenirim. Hatta okumamış cahil hiç okumamış, en tehlikeli üniversite mezunlarıdır.’’ Demiş idi şimdi siz hukuk adalet mi deyip kabulleneceğiz öyle mi?

Hukuk tedavülden kaldırıldı. Referandum sonrası Hayır diyenlere tutuklanmalar başladı. Bunlar farklı baskı ve tehditlerle artacak. Kısacası yazılı olmayan suç uydurma gırla gidecek AKP’nin 15 yıllık uygulamalarının şiddetini iki üç kat daha artıracak.

Hızla ülkemizin dört bir tarafına, bu faşist uygulamaları karşı, eylemleri örgütleyip yaymak, AKP’nin ülkeye yaydığı negatif-kötü enerjiyi pozitif enerji dönüştürmek lazım.

Çünkü Parlamento bir oyun buradan bir şey çıkmaz. Eğer CHP yüzünü sola döner, sendikalara demokratik kitle örgütlerine sosyalist partilerle bir cephe kurmazsa ki pek ihtimal vermiyorum, ama olması gereken budur cephe kurmaktır. Ve AKP vebasından ancak böyle bir kalkışla başarılır, kurtulunur.

Her seçim sonrası, tutturulmuş bir parti kurma teranesi, solda şu olsun, sağda şu olsun, çöplük sanki bu ülke gelen parti giden parti kardeşim sen işini doğru yaptın da sonuç mu alamadın?

Hayır!

Sen işini doğru yapmadın bir kere!

Üç yüz beş yüz bilemedim bin kelimeyle cümleler kurdun ama yanı başında ki kitle örgütüne sosyalist parti de mevzi almadın.

Sana ne? O zaman sağda parti eksikmiş solda boşluk varmış. İşine bak sen!

Ayna gazetesinde POHANA DEVİ diye bir yazı yayınlandı. Editör Ümit Sağaltıcının kaleminden, o yazıda 13 yaşında türlü belalar yaşayan yeryüzünün bütün kötülüklerinin vücudunda denendiği bir kadın, tek başına okuma yazma, hiçbir eğitimi olmaksızın Hindistan da İndira Gandi Hükümeti ile barış masasına oturmuş ileri sürdüğü şartları kabul ettirmiş. Sonra Hindistan parlamentosunda Milletvekili olup okuma yazmayı da o zaman öğrenmiş.

Ve bu bir gerilla Hindistan dağlarında mücadele yürütmüş, zenginden soyguncudan alıp yoksul Hindistan halkına dağıtmış bir kadından bahsediyorum bayanlar beyler. Sizler en az lise mezunu bugünün iletişim araçlarıyla epey şeye, bilgiye görgüye, eğriyi, doğruyu sahip ve biliyorsunuz.

Ne yapıyorsunuz peki o bilgileri o görgünüzü pek belli değil doğru mu?

O zaman ne konuşuyorsunuz?

 

 

 

Share
574 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ETİK VE POLİTİKA

  21 Ağustos 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Etik; Tük Dil Kurumu yayını Türkçe Sözlük 9. Baskı 1998, 1. Cilt, Sayfa: 739 Etik maddesinde: ’Töre bilimi, ahlak bilimi olarak tanımlamıştır. Ansiklopedik bilgi için; Ana Britannica Cilt 8, syfa:340 Etik Maddesini beraber okuyalım: ’İnsanlar arasındaki ilişkilerin temelinde yer alan değerleri, ahlaki bakımından iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış olanın niteliğini araştıran felsefe adıdır'’ Etiğin yanıt aradığı soruların bazıları; ’Nasıl yaşamalıyız?’’ Mutluluğu mu, bilgiyi mi, erdemi ve güzellikler yaratmayı mı amaçlamalıyız?’’ ‘’Mu...
 • TARAFSIZ BASINA FRANSIZ KALMAK

  29 Temmuz 2019 Dünya, Eğitim, Ekonomi, Emlak, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Kültür Sanat, Otomotiv, Röportajlar, Sağlık, Siyaset, Spor, Teknoloji, Tüm Manşetler, Üst Haberler, Yerel

  Halkımıza, İlçemiz kısa bir süre önce Evvel Temmuz etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Gazetemiz, halkın haber alma hakkını mümkün mertebe engellemeyerek, (gazetemizin yayınının engellenmesine rağmen) çoğu etkinliği yeri geldi canlı çekim ile uluslararası alana taşıdı, yeri geldi matbuat üzerinden okurlarla buluşturdu. Takdir edersiniz ki ilçede Evvel Temmuz Festivalini destekleyenler olduğu gibi kimi vatandaşımız, kültürden uzak, kimileri de özünden saptırılmış olarak değerlendirdi. Biz Samandağ AYNA’sı olarak her türlü görüşü eşit...
 • ŞEKER BEYNİ DE BİTİRİYOR

  29 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Şeker ve trans yağlarla yüklü Amerikan diyetinin sadece fiziki sağlığı değil beynimizi de olumsuz etkilediği belirlendi. Oregon State Üniversitesi uzmanları tarafından fareler üzerinde gerçekleştirilen araştırma, şeker ve yağdan zengin diyetin bağırsak bakterilerini etkileyerek bilişsel esneklikte (cognitive flexibility) önemli kayıplara yol açtığını gösteriyor. Bilişsel esneklik, beynin iki farklı düşünceden diğerine geçme ve aynı anda iki farklı konuyu düşünme kabiliyeti olarak biliniyor. İnsanlarda bilişsel esneklik bozukluğu, ...
 • GELİN İNSANCIL DAVRANIP, EVRENSEL DÜŞÜNELİM

  29 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Uzun zamandır Samandağ’ın da olup bitenleri sessizce seyrediyorum. Seçimden önce "Samandağ sevdası" havası esiyordu ! Şimdi menfaat havası esiyor! Şimdi durumu bir değerlendirelim. Samandağ’ın da neler oldu ne oluyor ?Birileri seçimden önce eski yönetime karşı cephe aldı, dernekler kurdu, komiteler, toplantılar düzenledi ve halkı toplayıp, kimisi vefadan kimisi de Samandağ sevdasından bahsetti. Seçime kadar sürdü bu düzenlemeler. Projelerde sunuldu. Şimdi seçim gitti, Sevda ve vefa bitti. Çatışmalar, sataşmalar ve hakaretler ba...