ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Nisan 2017

SOHBET KÖŞESİ: HASAN YAVAŞ HAYIR, VERENLER ASIL ŞİMDİ SAHİP ÇIKMALIDIR


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

 

 

Yüksek Seçim Kurulunu tarih hiç acımayacak diye beklenmez, Mühürlü mü, mühürsüz mü? Kanunda çok net yazıyor, anlamaya çeyrek beyin yeter.

Niyet ve vicdan yer değiştirirse mecburen anlaşılması zorlaşır. İnsanın bedenini başkaları, beynini yalnız kendisi esir alabilir.

İkincisi daha tehlikelidir, çünkü birincinin kurtulma ümidi vardır, ikincisi bunu hiç düşünemez bile.  İkisi de mutsuzdur ama ikincisi toplumu mutsuz etmekten (geçici) ara keyif alabilir. Birincisi kurtulabilir, ikincisi asla…

Şark kurnazı bunlar, kendini herkesten akıllı sanır, sınırlarını bilmez, zayıf karşısında zalim, güçlü karşısında sırnaşır, yamulur…

İnsan yalana niçin inanır?

Yalan söylediği için.

İnsan niçin yalan söyler?

Yalanla kandırabildiği için.

İnsan niçin yalan söyler?

Yalanla kandırılabildiği için.

Niçin?

Manisa’da kavgayı ayırmak için bir kavgacıya değnekle vuran 82 yaşındaki kadını suçlu bulan, 3 bin lira cezaya çarptıran yargı, benzin döküp yakan kundakçıyı salıveriyor.

Hani tuz kokmuş derler ya…

Batsın adaletin böylesi deyip de mi yetineceğiz!

Kesinlikle ve kesinlikle hayır!

Bizim içinde sizler içinde tüm haksızlıkların ve adaletsizliklerin ANAYASA’SI bizim için Hayır’a sahip çıkmaktır.

Bülent Arı ne demişti; şu Yüksek öğretim kurulu denetleme kurulu başkanı. Cahil, okumamış insanların ferasetine güvenirim. Hatta okumamış cahil hiç okumamış, en tehlikeli üniversite mezunlarıdır.’’ Demiş idi şimdi siz hukuk adalet mi deyip kabulleneceğiz öyle mi?

Hukuk tedavülden kaldırıldı. Referandum sonrası Hayır diyenlere tutuklanmalar başladı. Bunlar farklı baskı ve tehditlerle artacak. Kısacası yazılı olmayan suç uydurma gırla gidecek AKP’nin 15 yıllık uygulamalarının şiddetini iki üç kat daha artıracak.

Hızla ülkemizin dört bir tarafına, bu faşist uygulamaları karşı, eylemleri örgütleyip yaymak, AKP’nin ülkeye yaydığı negatif-kötü enerjiyi pozitif enerji dönüştürmek lazım.

Çünkü Parlamento bir oyun buradan bir şey çıkmaz. Eğer CHP yüzünü sola döner, sendikalara demokratik kitle örgütlerine sosyalist partilerle bir cephe kurmazsa ki pek ihtimal vermiyorum, ama olması gereken budur cephe kurmaktır. Ve AKP vebasından ancak böyle bir kalkışla başarılır, kurtulunur.

Her seçim sonrası, tutturulmuş bir parti kurma teranesi, solda şu olsun, sağda şu olsun, çöplük sanki bu ülke gelen parti giden parti kardeşim sen işini doğru yaptın da sonuç mu alamadın?

Hayır!

Sen işini doğru yapmadın bir kere!

Üç yüz beş yüz bilemedim bin kelimeyle cümleler kurdun ama yanı başında ki kitle örgütüne sosyalist parti de mevzi almadın.

Sana ne? O zaman sağda parti eksikmiş solda boşluk varmış. İşine bak sen!

Ayna gazetesinde POHANA DEVİ diye bir yazı yayınlandı. Editör Ümit Sağaltıcının kaleminden, o yazıda 13 yaşında türlü belalar yaşayan yeryüzünün bütün kötülüklerinin vücudunda denendiği bir kadın, tek başına okuma yazma, hiçbir eğitimi olmaksızın Hindistan da İndira Gandi Hükümeti ile barış masasına oturmuş ileri sürdüğü şartları kabul ettirmiş. Sonra Hindistan parlamentosunda Milletvekili olup okuma yazmayı da o zaman öğrenmiş.

Ve bu bir gerilla Hindistan dağlarında mücadele yürütmüş, zenginden soyguncudan alıp yoksul Hindistan halkına dağıtmış bir kadından bahsediyorum bayanlar beyler. Sizler en az lise mezunu bugünün iletişim araçlarıyla epey şeye, bilgiye görgüye, eğriyi, doğruyu sahip ve biliyorsunuz.

Ne yapıyorsunuz peki o bilgileri o görgünüzü pek belli değil doğru mu?

O zaman ne konuşuyorsunuz?

 

 

 

Share
640 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA YAŞAMI BÜYÜK TEHLİKEDE

  09 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Yeni yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre küresel ısınma nedeniyle gezegenimizin(Dünya’mızın) “geri dönülemez” noktaya yaklaştığını gösteriyor.  Bilim insanları iklim krizinin vardığı boyutlar konusunda dünyanın birden çok taşma noktasını çoktan aştığı konusunda uyarı yaptı. Uyarıda iklim değişikliğinin dünyadaki yaşama varoluşsal bir tehdit oluşturmaya başladığı açıklandı. The Guardian’da yer alan habere göre, küresel ısınmanın buzulların erimesi ve ormanların yok olması gibi bazı etkileri durdur...
 • İNSAN VE TOPLUM

  02 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  KAPİTALİST SİSTEMİ SAVUNANLAR OLAYLARA BURJUVA MANTIĞI İLE BAKARLAR. BURJUVA MANTIĞI, KİŞİYİ TOPLUM ÜZERİNE ÇIKARDIĞI İÇİN MEYDANA GELEN TÜM OLUMLU VEYA OLUMSUZLUKLAR ÜRETİM SİSTEMİNE DEĞİL, KİŞİLERİN YETERLİLİĞİNE VEYA YETERSİZLİĞİNE, İYİ NİYETİNE VEYA KÖTÜ NİYETİNE BAĞLANIR. İNSANIN TOPLUM YARATIĞI OLDUĞU GÖRÜLMEZ. OYSA İNSANA DAMGASINI VURAN TOPLUM, TOPLUMA DA DAMGASINI VURAN TOPLUMUN TEMELİ OLAN ÜRETİM SİSTEMİNİN YARATTIĞI EKONOMİK SİSTEMLERDİR. PUTİN RUSYA’DA DEĞİLDE AFRİKANIN BALTA GİRMEMİŞ ORMANLARINDA BİR KABİLEDE YAŞIYOR OLSAYDI,...
 • SİGARA İÇMEK YA DA İÇMEMEK

  13 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Eğitimci Sami ASLAN, hazırladı… Uzun yıllar sigara içtiği için akciğer kanseri riski zaten çok yüksek olan birinin “sigarayı bırakması” fazla bir şey ifade etmez. Sigarayı bıraktıktan ne 1-2 sene, ne de çok daha uzun seneler geçse bile kanseri riski asla “sıfırlanmaz”. Bu durumdaki hastaların bir kısmı KOAH’la ilgili öksürük, balgam, nefes darlığı şikâyetleri üzerine sigarayı bırakmış olabilirler. Sigaraya bağlı KOAH gelişen hastalarda akciğer kanseri riski, sigara içip de belirgin KOAH belirtileri olmayanlara nispeten çok daha yüksekti...
 • SİYASET DEĞİL ÜRETİM YAPIN!

  08 Kasım 2019 Ekonomi, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Merhaba saygı değer okurlar. Arayı çok açtık, Bahar bitti kış geldi. Mevsimler geçte olsa değişti. Ama bu aralar, Mevsimlerden çok insanlar çabuk değişiyor. Cenazeye gittiğimiz zaman, üç günlük dünya, iyilik yapana, iyilikle anılana ne mutlu deriz. Veya şu üç günlük dünyada, bir karış topraktan başka ne alacağız ki deriz. İnsan ameli ile anılır deriz. Herkes İyilik Ve Ahiretten Dem Tutar! Ama hiç kimse bunu uygulamaz. Hiç birimiz! Herkes kendi menfaati doğrultusunda hareket eder. Kardeş, kardeşini, Baba Evladını, Evlat Baba Annesini ...