Sohbet Köşesi: Hasan Yavaş HAK ETMEK « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Sohbet Köşesi: Hasan Yavaş HAK ETMEK

Bu haber 23 Mart 2017 - 10:13 'de eklendi ve 792 kez görüntülendi.

 

 

Hepimiz çocukluğumuzdan beri duyarız. ‘Allah sana yürü ya kulum’ demiştir sen de başlamışsın yürüyüp köşe olup çıkmaya. Ama kazın ayağı hiç de öyle değildir. Bir şey için çalışıp, çabalar, emek verir ve hak edersin. Kimsenin buna bir diyeceği de olmaz.

Bir de hak etmemek var. Ne çalışırsın, ne çaba harcarsın, ne de emek verirsin. Dedim ya çocukluğumuzda bolca işittiğimiz sözdür, ve kaçımız bu sözlerin anlamı üzerinde kafa yorarız hiç düşündünüz mü?

‘’Çok mal haramsız, çok söz yalansız olmaz’’ derler ya hani içeriğini anlamadan güzel sözmüş diye düşünür güler geçeriz. Oysa bu söz AKP iktidarı ile birlikte öyle bir anlam kazandı ki, demeyin gitsin.

AKP’ye bulaşmış olup da hele de Recep Tayyip Erdoğan’ın çemberinin birinci halkasında yer alanlar birer KARUN olup çıktılar.

Havuz Medyası mı oluşturulmadı, ihale grupları mı dersin velhasıl haramla ilgili ne varsa bu işe el atmış yandaşları var.

İtibar dediğiniz şey ayı değil, kurt hiç değil. Bunların gözünde itibar dediğinizde bir tek şey söz konusu o da zenginlerin şahı olmak.

Yok, zengin değil, kanı keneler tarafından emilmiş sıradan bir yurttaşsanız itibar kim siz kimsiniz?

Oysa milyonlarınız, milyon dolarlarınız, villalarınız, kıyılarda, orman içlerinde kapatılmış arsalarınız olsa işte o zaman ayaklarınızın paçasında yürüdükçe itibar dökülür yollara.

İşte bugün Recep Tayyip Erdoğan’dan başlayan çember taa Samandağ’ın malum çevrelerine kadar öyle bir küme oluşturmuştur ki, bunları domuz topu gibi bir arada tutan şey de aslında çıkar birliği ile elde edilmiş itibardır.

‘’İtibardan tasarruf olmaz.’’ Sözünü sarayın bütçe maliyeti tartışılırken duymuştuk. İtibar gibi zor var edilen; sürekli kılması çok zor daha zor olan bir değerin,

Halkın vergilerinden – parayla satın alınabilir gösteriş  ve şaşaa ile eşitlenmesi pek alışıldık bir üslup değildi. O günün üzerinden iki buçuk yıl geçti.

O gün tasarruf edilemeyeceği söylenen itibarda, bugün yaşanan harcamanın bütçeyle, kaynakla ölçülebilir bir yanı yok. Kaldı ki bugün ülkemizin kurumsal ve hukuksal denetimleri lağvedilip, sadece AKP ve Saraya hizmet etmektedir. Daha açık bir ifade ile söylersek ülkemizi yöneten AKP iktidarı

Toplumların varoluş ve kuruluş esaslarına karşı yasa dışı ve çağ dışı bir tutum içindedir.

Yasa dışı derken:

Düşünmemen isteniyorsa, karışmaman isteniyorsa, sormaman isteniyorsa, görmemen isteniyorsa, okumaman isteniyorsa, dinlemen isteniyorsa, toplanmaman isteniyorsa, konuşmaman isteniyorsa,

Sen yok sayılıyorsun hemşerim yok!

İşte bu nedenlerden sadece bir tanesi bile hükümetin yasa dışı olması için nedendir.

Onun içindir ki 16 Nisan referandumunda aslında bu yasa dışılığa HAYIR denilmelidir.

 

 

 

 

 

 

Hasan Yavaşdeneme02@hotmail.com