Sohbet Köşesi: Hasan Yavaş « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Sohbet Köşesi: Hasan Yavaş

Bu haber 16 Mart 2017 - 9:52 'de eklendi ve 810 kez görüntülendi.

 

 

BİZ ÇOK İYİ BİLİRİZ ÇOK

Mart ayı ilginç bir aydır, ilginç olduğu kadar, dökülüp dağılanın dirilen ayıdır.

AKP ve MHP’nin neyi yırtarlarsa yırtsınlar sonları yakındır ‘Kül Yekün’ yok olup gideceklerdir.

Mart ayında ekilen, ülkemizin her karış toprağında boy verecektir 16 Nisan’dan bir gün sonra…

Yazılı ve yazısız, sadece devrimcilerin bilincinde, K. Maraş’larda, Sivas’larda, Çorum’larda kitle katliamları gerici, sağcı, yobaz iktidarların eseridir. Onlardan bir tanesi de MHP’dir. O dönemin milliyetçi, şoven, gerici yobaz yöneticileri her iki parti, AKP’nin de MHP’nin de içinde bu yöneticilerin bulunduğunu biliyoruz.

‘’Milliyetçiler cinayet işlemez’’ diye kurtların sırtını sıvazlayanlarda fazla bir değişiklik yoktur bugünde.

Emperyalist odaklarla 15 yıldır bu denli içli dışlı politikalar sürdürerek, ülkenin kaynaklarını yabancı sermayeye peşkeş çeken AKP bugün düştüğü acze bakın?

Uluslar arası teamülleri, diplomatik ilişkileri davranışın ne olduğunu, üstelik altına Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası olan belgeler varken, bu gerçekleri bile bile bakanları Hollanda’ya gidin talimatı veren kimse ve de hangi akla böyle bir talimat vermişse hesabını onların vermesi gerekir, bizim değil.

Şunu yapacağız bunu uygulayacağız diyorsunuz atın o adımları da görelim?

Deyin ki, İncirlik Hava üssünde Alman askerleri ve uçakları var ‘’Size yaptırım uyguluyorum çıkın buradan’’ dersiniz olur biter tabii yapabiliyorsanız buyurun yapın!

Hayır!

Bunların hiç birini yapamayacaksınız!

Yol yordam bilmeden, tarih diye bir kavramı zaten tanımayan, ‘Ağaç altı Kültürünüzle Avrupa’da krallıkların yıkıldığını söyleyeceksiniz, gerçekte ise Avrupa Krallığı’nın geçersiz hale gelmesinin üzerinden 2 Yüz yıl geçmiş kimi kandırıp yalan söylüyorsunuz?

Ve Avrupa’nın hiçbir ülkesinde, sizin gibi, geriye doğru, eski krallıkların gelmesi için halk oylamasına gitmeyeceği gibi aklının ucundan bile geçiremez.

Din baskısı, tehdit, yalanla kitleleri peşinden sürükleyen AKP’nin başında ki heyet, ‘Devlet geleneklerini ayaklar altına alındığı, en kirlisinden yalanlarla, ırkçılık, dini inançlar kaşınarak içerdeki seçimleri kurtarmak uğruna yaratılan krizin, halklara ödetilecek ağır bedeller…’

Çok değil bundan dokuz ay önce 80 milyon yurttaşımıza Avrupa’ya vizesiz girme müjdesi veren Dışişleri Bakanının, bizatihi diplomatik pasaportla bile Avrupa’ya gidemeyişinin, bir başka Bakanın sınır dışı edilip ‘’istenmeyen kişi’’ ilan edilişine, yerkürenin 4 milyon 312 bin kilometrekarelik alanına giremeyecek oluşuna nasıl paha biçilebilir?

Ülkemizin, dış politikada Suriye iç savaşından bu tarafa erozyona uğrayan saygınlığı, referandum için Avrupa’dan oy devşirme uğruna çökme noktasına getirilmişken, Recep Tayyip Erdoğan olsun, Başbakan Binalı Yıldırım olsun ‘demokratik değerlerden’ söz etmeleri, Yalanın daniskasıdır. Bunların hepsi yalana şerbetlidirler. Aldatmak, gerçeğe aykırı aleni söylenen her sözleri, hırsızlıklarını yolsuzluklarını örtbas etmek için, korkunç ve çok tehlikeli yalan ve uydurmadır.

Bütün bunlar ülkemizin içinde bulunduğu koşulların ne kadar zorda olduğunu göstermektedir aslında. AKP ve MHP, yaşanan olayların bir türlü tanısını doğru koyamamakta, sanmaktadır ki, vurarak, kırarak sorunlar ortadan kaldırılacaktır.

15 Yıllık AKP iktidar döneminde, bu yaklaşımların hiçbirisinin doğru olmadığını yaşam bize döne döne öğretmiştir.

Ülkemizde hak ve özgürlükleri keyfi olarak ayaklar altına alan bir yönetim anlayışı egemenken, geniş halk yığınları ekonomik kıskaç altında inim inim inletilirken, Öyle böyle değil artık gece yatağa ac susuz giren çocuk kadın erkek varken, ülkenin kaynakları 15 yıllık AKP döneminde satıla satıla, işbirlikçi tekelci sermayenin kasaları para ile doldurulurken, haksızlığa uğramış, hak arayanlara nefes bile aldırılmazken polisiye, şiddet kullanarak tedbirleri çıkış yolu olarak görenler asla unutmamalıdır ki, ektikleri rüzgârı fırtına olarak biçeceklerdir.

İktidar edenlerin ülkenin her yerinde yetkili ağızların ve giderek halkın da ağzına kadar inen, kan, vurmak, kırmak dillerden düşmez oldu.

Son söz olarak 16 Nisan’da Hayır kazanmazsa Türkiye’nin sorunları kuşkusuz çok daha ağırlaşıp, karmaşık hal alacaktır.

Biz sosyalistler ne kadar karmaşık olursa olsun, hiç kuşkusuz ki, çözümü de vardır.

Haa gelelim asıl soruya, ancak bunu ne AKP ne de diğer burjuva partiler çözer, çözüm üretebilir.

Sorunu ancak ve ancak sosyalistler çözebilir. Eşitlik, özgürlük ve kardeşlik bağlamında, atılacak adımlarla,  sorunlar sorun olmaktan çıkacaktır.

Bunu daha çok konuşacağız. Önce 16 Nisan  referandumu HAYIR ile bitsin!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hasan Yavaşdeneme02@hotmail.com