SOHBET KÖŞESİ: HASAN YAVAŞ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SOHBET KÖŞESİ: HASAN YAVAŞ

Bu haber 08 Mart 2017 - 9:06 'de eklendi ve 810 kez görüntülendi.

 

 

‘ALEVİ OLDUĞUMUZ İÇİN ATILDIK’

İki yurttaş.

Müslüm Kılagöz (54)

Kenan Aksünger(51)

‘’ 500’ün üzerinde işçinin içinden sadece ikimizi çıkardılar. AKP Esenler İlçe Başkanlığı’na birkaç defa gittim. Onlar da İSKi Genel Müdürlüğü’yle görüştüler.

‘Facebook paylaşımlarından dolayı çıkardık’ demişler.Bunun sebebi belli, diğer arkadaşım da Alevi ben de Aleviyim. Tamamen keyfi bir uygulama’’

11 yıldır İSKİ’de çalıştığını vurgulayan Aksünger, önce gerekçe olarak ‘emekliliğiniz doldu’ dendiğini kaydetti. 15 yıldır orada çalışanlar var tazminat vermemek için her yıl girdi çıktı yapıyorlar. Bizi de tazminatsız çıkardılar.

16 Nisan anayasal Başkanlık referandumu veya Başkanlık sistemi, emekçi sınıfların bu kötü durumunu düzeltmek için değil daha da derinleştirmek amaçlanmıştır. Ancak AKP ve sağ iktidarların uyguladığı siyasetin çok daha karanlığı yaşanacak günlere doğru gidiyoruz. Karanlık derken ucunu açık bırakmayalım. AKP göründüğü ile değil görünmediği ile karanlıktır.

Etnik yapılar arası, mezhep farklılıklar arası eşitsizlik, milliyetçiliği de körükleyip kaşıtacağı günlere adım adım gitmekteyiz.

Yazının başında iki yurttaşımız, Müslüm Kılagöz ve Kenan Aksünger yapılan haksızlık sadece bir hak ihlali değil en baştan beri bu kimlikli yurttaşlarımıza düşman Suriye hadisesi ile de doğrudan ilişkilidir. Bu ve benzeri kışkırtmalar devam edecek ta ki 16 Nisan 2017 tarihine kadar. Tabi HAYIR’lar AKP’yi referandum sandığında durduramazsa işimiz zor ve tehlike arz etmektedir.

Duygusallığa ve korku paronayasına kapılmadan sesimizi en üst düzeye çıkartmak ve ulaşabildiğimiz herkese Hayır oyu için ikna etmek, oyunu kullanmak için sandığa gitmesini sağlamak sorumluluğumuz ve görevimiz olduğunu bilincimize çıkarmalıyız.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlama yürüyüşüne Urfa’da Polis saldırdı.

Erdoğan kadınlarla ilgili incileri saydı. Erdoğan, ‘’ Kadına şiddet zihniyet bozukluğu 3-5 psikopatin yanlışı geleneğimizi temsil etmez kadını insan olarak kabul edersek pek çok sorun çözülür.

Kaba kuvvetin, şiddetin hep kalemden, fikirden keskin olduğu bu topraklarda, dönmüş göçmen kuşlarla baharda kaybolma zamanında, göğsünüzün ta orta yerine çörekleniyor; neredeyse her kesim, herkes başvurduğundan bitmeyen, bitmeyecek şiddetin, terörün kurbanları; Ceylan Önkol (14), Ali İsmail Korkmaz (19), Burak Karamanoğlu (21), Özgecan Aslan’a (20) eklemlenen Ekrem Kaçaroğlunun (38) öldürülmesinin acıtan, dağıtan ağırlığı ülkemizin yüreğinde iken, vatanı baştan aşağıya sarmalamış karşıtını, sevmediğini nefret, öyle olağandır ki, IŞİD militanı barbarlığında; sokaklarda karşıtını linç etmeyi meslek edinmiş Palalı katiller, Çocuk tecavüzcü vakıflar, her konuda üstüne vazifeymiş gibi Diyanet Başkanlığı ce bir takım cami hocaları ortalıkta tehdit üstün e tehdit edip güya Allahın emriymiş gibi halka yalan yanlış bilgilerle baskı yaratın ondan sonra Kadın dair konuşun…

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun 2016 yılı raporuna göre, kadın cinayetleri bir önceki arttığını, 2015’te 303 kadın öldürülürken, 2016’da sayı 328’e yükseldi.

Demek ki, Erdoğan’ın iddia ettiği gibi bir iki psikopat’ın işinin çok çok ötesinde gerçekler var.

En başta ekonomik, eğitim, sosyal toplumsal siyasal..

Erdoğan’ın sorumluluk aldığı bir tek şey odlumu şimdiye kadar.

Kandırıldık, aldatıldık sözünü Kürtler için de Fethullah içinde aynı dozda söyledi.

Tokat gibi bir cevap Erdoğan’a bir Japon işçiden.

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü inşaatında çalışan Japon  mühendis atacak.

Sağlık ve güvenlik ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, Ryoichi’nin maket bıçağıyla bileklerini kesmeye çalıştığı, ardından boğazını keserek intihar ettiği belirlendi.

Yapılan araştırmada, Japon mühendisin yanında not bulundu. Mühendisin intiharından önce yazdığı notta halatın kopmasından kendisini sorumlu tutarak yaşamına son verdiği belirlendi.

Recep Tayyip Erdoğan 15 yılda kaç tane hatası var?  Elbette ki var.

Tırlar dolusu hem de.

Aldığı bir sorumluluğu var mı?

Hayır.

Hasan Yavaşdeneme02@hotmail.com