Sohbet Köşesi: Hasan Yavaş « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Sohbet Köşesi: Hasan Yavaş

Bu haber 02 Mart 2017 - 11:51 'de eklendi ve 803 kez görüntülendi.

 

DARBE KORKUSU

CNN Ankara temsilcisi Hande Fırat. Liberal bir gazetecidir. İktidarın tercih edeceği bir isimdir.15 Temmuz gecesi Recep Tayyip Erdoğan’a Facetime üzerinden bağlanmış CNN’den canlı yayın yapan kişidir.

Hürriyet gazetesinde yayınlanan ‘Karargâh Rahatsız’ başlıklı yazısı nedeniyle üç dört gündür gündem oldu.

Başbakan Binalı Yıldırım, Recep Tayyip Erdoğan Ve genel Kurmay Başkanı üst üste, toplantı üstüne toplantı yaptılar.

Oysa Hande Fırat’ın yaptığı bir gazetecilik olayı. Hürriyetin bu haberi neden yaptı üstüne yorum üzerine yorum yapıldı. Yok ‘evet’leri hareketlendirmek için… Kimisi ‘Ordu’yu kışkırtmak, kimisi Saray’ın oyunu… İktidar medyası, akla ziyan çeşitlemeler gırla.

Ve arkasından Savcılık soruşturma başlattı. ‘’ Karargah rahatsız’’ başlıklı haber içeriğinde ‘’bahsedilen karargahin hükümetin icraatlarını önlemeye yönelik bir cunta yapılanması olabileceği izlenimi’’ edinmiş…

AKP iktidarı ‘Hassas konularda haber yapma kardeşim’ nasıl iktidar saflarında kök saldığının kanıtı aslında yaşanan bu gereksizlik. Hele Hürriyet gazetesi olduğunda!

Hürriyet ki, iktidar tarafından her hırpalanışında kendisine çeki düzen veren zerre kadar ‘BAĞMSIZ BASIN!, BAĞIMSIZ GAZETECİLİK! İlkeler yok. Hürriyet gazetesinin Yayın yönetmen Sedat Ergin asla böyle bir haber olsa ile ilgili yerlere bildirir ama yayınlatmaz.

Biz 12 Eylül döneminden bu taraf, Cumhuriyet Gazetesi başta olmak üzere çok iyi tanırız gazeteleri, gazete yazarlarını da çizerlerini de ne menem şey olduklarını iyi biliriz iyi…

Hande Fırat’ın haberi bize iki tane durumu gösteriyor:

Biri, AKP ve saray iktidarının çok korku içinde olduğunu ki, ülkenin her yanında HAYIR diyenlerin sayısının çığla çoğaldığı için en ufak bir şeyde panikliyorlar.

İkinci durum ise;

Suriye bataklığında girdiği çıkmazdır.

Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Muğla’da demişki, ‘’ Merak etmeyin, devletin parası bol. Onun için istediğiniz kadar para isteyin. Havalimanı, köprü, yol, hastane, baraj, gölet, dere ıslahı, ne istersen iste’’

AKP’nin oyları eriyor hızla, Türk milliyetcisi MHP ile ittifaka girilmiş olsa da, evdeki hesap çarşıya uymuyor, şimdilerde Kürt milliyetçilerle ittifak arayışı içindeler.

Ne ettilerse ne yaptılarsa, ne kadar baskı şiddet uygulayıp toplumu sus pus etmeye kalktılarsa da olmadı, Olmayacakta.

Türkiye toplumu artık, bunca yıllık demokratik birikimlerinden yoksun bırakıp, adeta orta çağa götürecek olan bu değişikliğe hayır diyecektir.

Ey okur!

Eroğlu yerel bir yönetimin, bir köy muhtarı sanki!

Ellerine bir güç geçirmişler milletin parasını dağıtıyorlar

İktidarın, iktidar sözcülerinin söyledikleri her şey yalandır!

Çeşitli toplum kesimlerinde 16 Nisan da hayır diyecekler arttıkça yalanın dozu da arttı.

Öyle anlaşılıyor ki önümüzde ki günlerde

HAYIR

Daha da artacak yalanlar daha da çoğalacak.

Artsın!

Başka bildikleri yok.

AKP’ye de anayasaya değişiklik oylamasına da,

Hayır,

Hayır,

Hayır…

 

 

Hasan Yavaşdeneme02@hotmail.com