SMA HASTASI NEFES BEBEĞE MİNİKLERDEN DESTEK « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SMA HASTASI NEFES BEBEĞE MİNİKLERDEN DESTEK

Bu haber 04 Mart 2022 - 9:49 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.

SMA Hastası Nefes Bebek için Samandağ, İskenderun’da resim sergileri düzenlenmiş, sanatçılar Nefes Bebek için resimlerini bağışlayarak destek vermişlerdi. Nefes Bebek için üçüncüsü ise Antakya ilçesi Hatay Büyükşehir HATMEK salonunda 1 Mart günü yeni bir sergi açılışı ile Nefes Bebeğe destek anlamında sürdürülüyor.

Antakya’da HATMEK salonundaki sergiye 60 resim sanatçı resimlerini bağışlayarak, destek verdiklerini belirttiler.

1 Mart günü açılışı gerçekleştirilen sergiye sanatçılar, Nefes Bebeğin annesi Nilay Yeşil, Vatan Partisi Merkez Karar Kurul Üyesi Rıza Beke, CKD Çukurova Başkanı Banu Karahan, sekreter Kutlay Beke katıldılar.

Organizatör sanatçı Sibel Çakar açılışa katılanlara, resimlerini bağış yapan sanatçılara ve HATMEK konferans salonunu Nefes Bebek için resimlerin sergilenmesini sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Açılışa minik çocuklarda katılarak, Nefes Bebek sergisini gezerek, sanatçılardan bilgi alıp,SMA hastası Nefes Bebeğe destek verdiklerini belirttiler.

Nefes Bebeğin sağlığına kavuşması için sergiler açan organizatör-ressam Sibel Çakar, sanatçılar ve katılanlar birer konuşma yaparak, desteğin hızlandırılmasını istediler.

Organizatör ve ressam Sibel Çakar, 6 Mart günü Cumhuriyet Kadınlarının Düzenlediği “Yükselen Kadın, Yükselen Türkiye” mitingine herkesin katılmasını isteyerek, güzel bir miting ve eylem olmasını arzu ettiklerini belirttiler.

Çalışmalarımızı Nefes Bebek İyileşene Dek Sürdüreceğiz.

Açılışta konuşma yapan Sibel Çakar, umduklarından fazla bir destek ve heyecan yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi. “Pandemi dönemi olmasına rağmen sanatçılarımızdan daha fazla destek gördük. Samandağ, İskenderun ve şimdi de Antakya’da sergimizi açtık, çoğalarak yolumuza devam ediyoruz. Sanatçılarımızın dışında sanatçı ruhu taşıyan insanlarımız bulunuyor, onlardan da destek gördük. Miniklerimiz destek verdiler. Onlara teşekkür ediyorum. Vatan Partisi destek verdi. CKD destek verdi ve onlarında desteği için teşekkür ediyorum. Biz elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bundan sonra kalanını devletimiz çözmesini ve devletimizin başta Nefes Bebek ve diğer bebekler için harekete geçmesini biz ve hastalarımızın velileri istemektedir” dedi.

Kızım Nefes İçin Herkes Yardım Etsin.

Sergiye katılan Nefes Bebeğin Annesi Nilay Yeşil, maddi desteğin ağır gittiğini, hızlandırılması ve bebeğin sağlığını kavuşması için yardım ellerinin uzanmasını istedi. “Başta Sibel hanım ve 64 ressam arkadaşlara teşekkür ediyorum. Nefese, nefes olan, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Lütfen bizi yalnız bırakmayın, bizim mücadelemiz bitmedi, devam ediyor. Yolumuz uzun ve nefes bebeğin size ihtiyacı var, kimse nefes bebeği görmezden gelmesin. Nefes şu anda 17 aylık oldu, büyüyor ve büyüdükçe daha çok yaşamda zorlanıyor. Kendisi gibi hastalıkta büyüyor, 15 aydır kampanya yürütüyoruz, kampanya çok ağır işliyor. Kas kaybı yaşıyor, günden, güne eriyor. Bir anne olarak kızımın hayata tutunması için bir yardım talebimizi dikkate alın.” Dedi.

Devlet SMA Hastaları İçin Çözüm Bulmalıdır.

Sergiye katılan ve resimlerini paylaşan mozaik-resim sanatçısı Yusuf Altunay, Kaligraf-resim sanatçısı Atıf Soğuksu desteklerini sürdüreceklerini ama devletin el atarak çözmesini istediler. Altunay “Daha önce üç sergi yaptık, bende tablomu bağış yaptım, ilgi gösterenler var. İlgi var ama yeterli değil, biz buradan bir çağrı yapalım, ilgi gösteren hayırsever dostlarımız, sergiye bekliyor ve katkılarını esirgemesinler” Atıf Soğuksu, 52 yıldır sanatçı olduğunu ve halka hizmet etmekten gurur duyduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Sanatçılar olarak bir cana, can katabilmek bizim için gurur olarak değerlendiriyorum. Nefes bebeğin sağlığına kavuşmasında bir nebze de olsa destek önemlidir. SMA hastası bebeklerimiz için kampanyaya devam edeceğiz ama esas destek ve çözüm devletin olduğunu belirtelim ve hastalarımız için bir yardım bekliyoruz” dedi.

Vatan Partisi Merkez Karar Kurul üyesi Rıza Beke, sergiye katıldıklarını ve serginin son derece başarılı olduğunu söyledi. “ Antakya halkı zaten hayırsever, sanatçılarımızın emeğine sağlık diyorum, umarım bu çalışmalar sonunda Nefeb Bebeğimiz sağlığına kavuşur, diğer SMA hastalarımızın da sağlığına kavuşmasını diliyorum.” Dedi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı