“SİVAS KATLİAMI İNSANLIK TARİHİNİN KARA BİR LEKESİ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“SİVAS KATLİAMI İNSANLIK TARİHİNİN KARA BİR LEKESİ”

Bu haber 02 Temmuz 2020 - 18:10 'de eklendi ve 299 kez görüntülendi.

DSP Samandağ İlçe Başkanı Haydar Süslü, 2 Temmuz 1993 Sivas Madımak oteli katliamının insanlık tarihinin kara bir lekesi olduğunu beyan ederek Sivas Katliamının yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu.

DSP İlçe Başkanı Süslü açıklamasında; “Sivas Katliamı’nın 27. yılı insanlık tarihinde kara bir leke olarak akıllara kazındı.

Yazar ve sanatçılardan oluşan 33 kişinin Sivas’ta kaldığı otelde yakılarak öldürülmesinin üzerinden 27 yıl geçti. Ancak Unutmadık ve Unutmaya da niyetimiz yok.  Gerçekleşen durum neticesinde iki otel görevlisi ile iki gösterici de ölmüş ve toplamda 37 kişi yaşamını yitirdi.

Aziz Nesin, Behçet Aysan, Metin Altıok, Uğur Kaynar, Hasret Gültekin, Nesimi Çimen, Asım Bezirci’nin

Aralarında olan 33 kişinin en yaşlısı 66 yaşındaki Asım Bezirci, en genci ise folklor gösterisi için Sivas’a giden 12 yaşındaki Koray Kaya’ydı.

Aydınlar, sanatçılar ve şairlerden oluşan bir grup, dört günlük şenlik programına katılmak için o günlerde Sivas’a gitmişti ancak insanlığın hak etmeyeceği bir saldırıyla karşılaştılar.

Tarihimizde yer alan kara lekeyi Unutmayacağız. Adalet bugün olmasa da illaki bir gün tecelli edecek” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı Dadük