ÜST REKLAM

logo

reklam

SİMÜLASYON GÖSTERİSİ ÖĞRENCİLERİ HEYECANLANDIRDI

 

 

İlçemiz Mehmet Selim Kara Kız Meslek Lisesi’nde dün gerçekleştirilen simülasyon ile emniyet kemerinin can güvenliği önemi konulu eğitim gerçekleşti. 

Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü, Büyük Şehir Belediyesi katkılarıyla similasyon gösterisi İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, Yüzbaşı Emrah Nergiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Sahil Güvenlik Komutanı Sinan Dündar, Okul Müdürü Yıldız Kürek, emniyet teşkilatı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Emniyet kemeri takmanın önemine dikkat çekmek ve Hatay’da trafik kazalarında can kaybının önüne geçebilmek amacıyla etkili bir projeyle vatandaşların karşısına çıkan HBB ve İlçemiz emniyeti, farkındalık yaratmak anlamında tasarlanan simülasyon aracı ile öğrencileri bilinçlendirdi.

Tanıtım etkinliğine katılım gösteren öğrenciler, sistem gereği uzaktan kumada ile havada takla atan simülasyon aracına binerek emniyet kemerinin ne kadar hayati bir önem taşıdığını uygulamalı olarak öğrendi. Emniyet kemerinin trafik kazalarında can güvenliği açısından taşıdığı öneme dikkat çeken HBB yetkilileri, bu anlamda simülasyon araçlarının etkili bir örnek olacağını kaydettiler.

EMNİYET KEMERİ ÖLÜM ORANLARINI EN AZA İNDİRİYOR

Emniyet kemerinin ölüm oranlarını en aza indirdiğine dikkat çeken HBB ve Trafik Büro Amirliği yetkilileri, kaza esnasında ön koltukta emniyet kemeri takanların %50, arka koltukta emniyet kemeri takanların %75 oranında ölüm oranının azaldığının altını çizdi.

Haber-foto:Nazlı hüzmeli

 

Share
1002 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?