ÜST REKLAM

logo

reklam

SİLAH SESLERİ KESİLİYOR, DOĞA CANLANIYOR

 

 

İlçemiz mileyha sulak alanında kaçak avlanan iki kişi yakalandı.

İlçemiz Mileyha Sulak alanında 13/04/2017 tarihinde avlanmaya çalışan İ.T. ve  E. T isimli şahıslar polis ekiplerinin uzun süre takibi neticesinde yakalandı. Gelen polis ekiplerini fark eden şahıslar sazlık alana girerek izlerini kaybettirmeye çalıştı. Ancak polis ekipleri yaklaşık dört saat sazlık alana pusu atarak avcıların çıkmasını bekledi. En sonunda avcılar silahlarıyla beraber yakalandılar.

Sivil ekiplerde görevlendirilecek…

Yakalanan kişilerin silahlarına el konulduğu gibi, avlak alana gelirken kullandıkları ruhsatsız ve tescilsiz motosiklet aracına da el konuldu. Avlanmaya giden kaçak avcılara kesilen idari para cezaları ve el konulan eşyalarının maddi değerinin 20.000 TL olduğunu belirten ilçemiz Kaymakamı Dr.Cahit ÇELİK,  kaçak ve yasak avlanma kapsamında ellerinden gelen her türlü tedbiri alarak bu fiilleri işleyenlere her türlü cezanın uygulanacağını belirtti.

Sazlık alanda uzun süre pusu atarak kaçak avcıları bekleyen polis memurlarına teşekkür eden ve bundan sonra özellikle Mileyha Göleti ile Mızraklı Mahallesi yukarısındaki alanlarda sivil personel görevlendirileceğini belirten Kaymakam ÇELİK, göçmen kuşların İlçemiz üzerinden geçmesinin İlçemiz açısından çok büyük bir zenginlik olduğunu, yapılan kaçak avlanmanın hem doğaya çok büyük bir zarar verdiğini hem de birçok kuş türünün neslinin tükenme tehlikesini yarattığını ifade etti.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

 

 

 

Share
662 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?