ÜST REKLAM

logo

reklam

SİFTAH BİLE YAPAMAYAN TÜM ESNAFLARIMIZ İÇİN KONUŞTU

 

Milletvekili Birol Ertem, ilçemizde ve il genelinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde dinlediği esnafın sorunlarını TBMM’de bir kez daha gündeme getirdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Dr. Birol Ertem, TBMM’de Hatay Esnafının yaşadığı sorunları bir kez daha gündeme getirdi.

TBMM’deki yoğun çalışma temposunun yanı sıra Hatay’ı ilçe ilçe, belde belde ve köy köy gezerek vatandaşların sorun, istek ve taleplerini yerinde takip eden Milletvekili Ertem, Hataylı vatandaşların Ankara’daki sesi olmaya devam ediyor. Son olarak Hatay Esnafının yaşadığı sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisinde söz alarak dile getiren Birol Ertem, yaptığı konuşmada, ‘’Hatay’da Afrin operasyonundan ve Suriye savaşından en çok etkilenen esnafımızın iş hacmi % 60 – 70 oranında azalmıştır. Hükümet sadece savaştan zarar gördüğünü belgeleyen esnafın borçlarına indirim ve yapılandırma getirerek çok ciddiyetsiz bir çalışma yapmıştır. Mağdur olan siftah bile yapamayan tüm esnaflarımız için;

1) Vergi, S.SK., Bağ-Kur gibi borçların 1 yıl ertelenmesi

2) Esnafımıza faizsiz kredi verilmesi

3) Esnaf Kefaletten kredi kullananların borçlarının faizsiz bir şekilde 1 yıl ertelenmesi

4) Esnafımıza Sicil affı getirilmesi gibi düzenlemeleri Hükümetten, Hatay esnafları adına acilen bekliyoruz’’ dedi.

Haber : Ümit Sağaltıcı

Foto: Arşiv

Share
1314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?