ÜST REKLAM

logo

reklam
06 Ocak 2017

SGK’DA SON ÖDEME TARİHİ UZATILDI; 9 OCAK 2017

dsc_0001

İlçemiz Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Gülay Ateş, prim ve borç ödemelerinin sistemde yaşanan soruna bağlı ödenememesi üzerine Gazetemiz aracılığıyla açıklama yaptı.

Ateş, son ödeme tarihinin yıl sonu ile birlikte hafta sonuna denk gelmesi, hemen akabinde sistemde yaşadıkları sorundan dolayı prim ve borç ödeme işlemlerinin yapılamaması üzerine yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için son ödeme tarihinin 9 Ocak 2017 tarihine kadar uzatıldığını belirtti.

İlçe SGK Müdürü Gülay Ateş, konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi,”Sigortalılarımızın ve İş Verenlerimizin Borç Ödeme Süreleri Uzatılmıştır.

Kurumumuzla prim tahsilat anlaşması olan bankaların kurumumuz tahsilat sistemleriyle iletişiminde sıkıntılar yaşanmış ve prim tahsilatlarında aksaklıklar oluşmuştur.”

Ateş, şöyle devam etti, ”Buna istinaden prim ödeme yükümlülüklerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü 02.01.2017 olan prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemleri 09.01.2017 tarihi gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Ateş, son olarak prim ve borç ödeme işlemi yapacak olan vatandaşlarımızın, yapacakları işlemeleri son güne bırakmamalarını istedi.

Share
758 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?