ŞEYHLERİMİZ BÖL PARÇAYLA YÖNET OYUNLARININ NERESİNDE?  - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ŞEYHLERİMİZ BÖL PARÇAYLA YÖNET OYUNLARININ NERESİNDE? 

Bu haber 27 Ekim 2017 - 10:13 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

Sever Işık Yazdı…

Samandağ Küçük Karaçay Mahallesinde oturan şeyh Tahsin YILMAZ’ın evine gelen Fidanlı Mahallesi’nden birkaç kişi baba Yusuf Yılmaz’ı öldüresiye darp edip kaçmışlardır. Sonrasında darp edenler yakalanıyor. Halk tarafından bu darp edenlerin Mehmet Güven cemaatine mensup oldukları söyleniyor. Gözaltına alınıp birkaç gün sonra Samandağ adliyesine getiriliyorlar. Ne olduysa adliye önünde Mehmet Güven Cemaatinden yaklaşık 10 kişi ile dışarıda Samandağlı hassas vatandaşlar 15 kişi birbirine saldırıyorlar… Sonrasında halk 1000 kişi toplanıyor. Kitle arasında güven taraftarlarını linç etmek isteyenler çıkıyor. Sonrasında Tahsin Yılmaz’a açıklama yaptırılıyor. Refik Eryılmaz’a açıklama yaptırılıyor. Biber gazı sıkılabilir derken tomanın halkı dağıtması sonrası kalabalık içinden failler kaçırılıyor.

Belirli bir süre sonra kitle yavaş yavaş dağılıyor …

Bu yukarda olanlar sonuç…

Bir de neden sorusunu cevaplayalım

Sağlandığında Böl -parçala -yönet politikaları ile Alevileri birbirine kırdırma provası yaşandı.

Bu Alevi Şeylere darp, tehdit. Bu Mehmet Güven taraftarları tarafından ilk değil böyle giderse sonda olmayacaktır. Memet Güven tarikatına bu tür olaylar için büyüyüp palazlanmasına izin verilmiştir. Siz hiç Memet Güvenin Suriye’de katliamlar gerçekleştiren emperyalistler ve işbirliklerine karşı miting yaptığını gördünüz ve ya duydunuz mu?

Oysa Hüseyin Kerbela’da yezide karşı kellesini ortaya koymuştur.

Ve maalesef uyuşturucu kumar, fuhuşun, ahlaksız ilişkilerin kol gezdiği bölgemizde diğer şeyhlerimiz de yozlaşmıştır.

Son model arabalarla gezip, komşusu açken tok yatıyorlar. Yozlaştırma politikalarına karşı sadece duayla karşı gelemezsiniz. Çünkü yozlaştırma bir politikanın ürünüdür.

Bugün hangi Şeyh uyuşturucuya karşı kampanya örgütlemiştir?

Bugün hangi Şeyh kumara karşı kampanya örgütlemiştir?

Bugün hangi Şeyh ataması yapılmayan insanlar için bir şey yapmıştır?

Bugün hangi Şeyh işinden devrimci düşünceleri olduğu için atılan NURİYE ve SEMİH için bir şey yapmıştır.

Bugün hangi Şeyhin eline, beline, diline sahip olma değerlerine karşı mahallesinde ilerici yanları geliştirmeye yönelik programları vardır.

Maalesef yoktur!

Namazda sadece duayla bir iki hadisle kendimizi koruyacağız. Tabiî ki hadiste anlatacağız. Dualarımız da olacak. Ancak yetmez daha kapsamlı kampanyalar örmeliyiz.

Halk arasında şeyhler yüzünden bölündüğümüz söyleniyor. Bu Ali Yeral’ci şu Güven’ci ötekisi, Kanadlı… Bölündükçe birbirimize saldırıyoruz. Oysa kanaat önderi demek, düşünceleri ile halkın önünü aydınlatan halkının sorunlarını çözen kardeşlik ve dayanışma için her şeyini ortaya koyandır.

Faşizm bizi parçalıyor birebirimize kırdırıyor. Uyanık olalım …

Bir araya gelip bu oyunları bozalım.

 

afdah.info

voir films