"ŞEYHİME DOKUNMA" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“ŞEYHİME DOKUNMA”

Bu haber 24 Ekim 2017 - 8:41 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

Miçooğulları: “İnanç önderlerimize yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz.”

Şeyhlere karşı Son yıllarda peş peşe yapılan saldırılar ile ilgili bir açıklamada bulunan Bağımsız Türkiye Partisi Samandağ ilçe Başkanı Seyran Miçooğulları “Din önderlerimiz olan şeyhlerimize karşı yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz” dedi. 

BTP İlçe Başkanı Miçooğulları, “Alevi toplumunda şeyhlerimiz inanç önderlerimiz olarak toplumumuza her daim iyi ahlak, iyi huy, saygı, sevgi, hoşgörü, anlayış, vicdan gibi toplumsal yaşamın vazgeçilmez mefhumlarının diri kalması için çalışır. Şeyhlerimize yapılan saldırıları bütün bu toplumsal değerlerimize yapılmış olarak sayıyoruz. Şeyhlerimiz inancımızın doğru bir şekilde icra edilmesini hiçbir sosyal güvenceleri olmadan yaparlar. Şeyhlerimiz saldırılacak değil, her zaman saygı ile yaklaşılacak olanlardır.

Atatürk Türkiye’sinin ayrılmaz bir parçası olan toplumumuz ülkemizde ve bölgemizde gerçek anlamda Atatürk Laikliğinin, bir arada kardeşçe yaşama kültürünün, anlayışın, kardeşliğin en önemli dinamiklerinden olduğunun altını özellikle çizmek isteriz. Atatürk Türkiye’sinin inançlara bakış açısına sahip ve bu anlayışı devamlı hatırlatan ve kalıcılaştıran da masum dini önderlerimiz olan şeyhlerimizdir. Bütün bunlardan dolayı Şeyhlerimize kalkan eller kırılır diyoruz. Bu iğrenç Saldırılara karşı bütün toplumun birlikte karşı duruş sergilemesi ve faillerin yakalanması öfkemizi bir nebze de olsa dindirmektedir.  Bundan sonrada bu tür iğrenç saldırıların olmaması için faillerin yargı önüne çıkıp hesap vermeleri sağlanmalıdır.  Birkaç yıldan beri süregelen bu tür iğrenç saldırıların arkasında ne olduğu ortaya çıkarılmalı ve topluma açıklanmalıdır.

Bağımsız Türkiye Partisi olarak Çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne varmayı hedefleyen Atatürk Türkiye’sinin çocukları olarak bizler her ne pahasına olursa olsun Atatürk laikliğini, din, vicdan ve fikir özgürlüklerini, yaşam tarzının dokunulmazlığını sonuna kadar koruyacağız”dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

afdah.info

voir films