Sever Işık EVVEL TEMMUZ HALK FESTİVALİ VE EMRE AYDIN - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

Sever Işık EVVEL TEMMUZ HALK FESTİVALİ VE EMRE AYDIN

Bu haber 28 Haziran 2017 - 9:53 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

 

 

Evvel Temmuz halk festivali yine umutların paylaşımın dayanışmanın bolluğun bereketin hüküm süreceği yarınlara umutla sarılmanın heyecanını yaşatmak için günlerden aylardan mevsimlerden evrilip geldi.

Değişik kurumların tertiplenmesi ile sahilde kutlanan Evvel Temmuz beraberinde bazı kurumların yoz anlayışı ile her yıl eleştirileri olsa da diyalektiğin yasasıdır ki ilerlemeyen geriler.

Ülkemizdeki sana bana güzel olan ne varsa düşman olan faşizmin ara yol bırakmadığı süreçte dostlarımızı da elimizden almaya çalışıyor.

Daha önce sahnelerde devrimci müzik çalınırken içki stantları kurulup alkol alan insanların kendini kaybetmesi içki içmenin özgürlük anlayışı olarak empoze edilmesi gibi eleştiriler olsa da kaale alınmaması gibi sorunlar her yıl baş gösteriyor.

Peki, bu ne oldu ?

Afişlerin ortaya çıkması ile yozluğun müziğini yapan Emre Aydın diye bir şarkıcı gördük!

Emre Aydın kimdir?

Emre Aydın kimden yanadır ?

Yada kültürümüzün neresi ile bağdaşıyor?

Savunduğunuz sosyalizm ile nerde buluşuyor yaptığı müzik.

Emre Aydın, 2 Şubat 1981’de Isparta’da doğdu. İlköğretimini Isparta’da tamamladıktan sonra Antalya Anadolu Lisesi’ne devam etti. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’ne devam etti.

Buraya kadar ki kısım bizi ilgilendirmiyor; bizim Emre Aydın’ın bugün kitlelerin kişiliklerini şekillendirirken büyük etkisi olan müzikle Emre Aydın’ın müziğiyle işimiz var.

Emre Aydın Afili Yalnızlık şarkısı ile ün yapmış bir şarkıcı.

Şarkıyı dinlerken geçmeyen aşk acısından bahsediyor. Öyle bir acı ki sürekli kısır bir döngü var. Şarkı altındaki yorumlardan bir tanesi aynen şuydu. “Beş yıl önce aşk acısı çekiyordum. Bu şarkıyı dinlediğimde bugün yine  yine acı çekiyorum.”

Şimdi böyle bir etkinin milyonları etkilediğini düşünün. Ne yani acı çekilmesi normal değil mi? Tabii ki aşk acısı yaşamın içinde birçoklarımızın karşılaştığı bir durum. Şimdi burada aşk acısını işlemediğimiz için fazla üstünde durmayacağız.

Emre Aydın’ın müziğinin yoz müzisyenlerin bohem umut vermeyen taklitlerinden farkı yok.

Dikkat çekmek isteriz; 

Eleştirirken müzisyenliğine besteciliğine sesine bir şey demiyoruz.

Bizim ilgilendiğimiz iyi müzik, kötü müzik te değil.

Burada bir festival var.

EVVEL TEMMUZ HALK FESTİVALİ

Evvel Temmuz nedir ?

Bugün halkımızın iple çekip faşizme karşı moral depoladığı festivalin içi boşaltılıyor. Buna sessiz kalmamız beklenemez !

Üstelik bu kendine aydın ilerici sosyalist diyenlerin eliyle yapılması solun ilericilerin kültür anlayışlarının vardığı sefaletin doruk noktası açısından ibretliktir.

Ne vereceksiniz Emre Aydın ile ?

“Bir teselli ver” ile teselli verelim size şarkı çok hoş bir formatı var dinleyenin içini kıpır kıpır ediyor.

Şarkı eskilerden güzel bir şarkı da  bizim derdimiz festivalde faşizme karşı halkımızın moral depolamasıdır. Aşk için de bu gerekli çünkü değerlerine sıkı sıkıya sarılmayan; sana, bana, insanca olana düşman o faşizmde doğru aşkı yaşayamaz.

Örnekler çoktur…

Rakın kok festivalleri, Kral müzik festivalleri, Sveydiyemize belli aralıklarla gelen bu çapta müzisyenler …

Kıssadan hisse

Biz çok sorduk kendimize neden Emre Aydın? Cevap bulamadık..