logo

reklam

SERGİ, HAYRANLIK UYANDIRDI

     

Mızraklı Ortaokulu Öğrencilerini Farklı Alanlarda da Yetiştiriyor

Mızraklı Ortaokulu yaptığı farklı etkinlikler ve faaliyetlerle başarılarını arttırmaya devam ediyor. Okul Yönetimi, okulun sadece bilgi vermediğini kanıtlayan Mızraklı Ortaokulu öğrencilerini farklı alanlarda da geliştiriyor. Sanatın bir insanın kendini, iç dünyasını ve düşüncelerini dünyaya en iyi şekilde ifade etme şekli olduğunu belirten Güzel Sanatlar Öğretmeni Nesrin KINAY, öğrencilerin yaptığı el sanatlarını sergileyerek izleyenlerin beğenisine sundu. Öğrenciler, kocaman hayal dünyaları ve minicik elleriyle yaptıkları eserler yanı sıra, gerçekleştirdikleri şiir ve müzik dinletisiyle ortama renk kattılar.

Gerçekleştirilen  sergiden oldukça memnun olan ve öğrencilerinin sadece derslerle değil farklı alanlarda da kendilerini gerçekleştirmesini hatta ve hatta bu faaliyetlere devam etmeleri halinde çok güzel şeyler başarabileceklerini ifade eden Mızraklı Ortaokulu Müdürü Orhan Özdemir; “sergide emeği geçen öğrencilerimize ve bütün öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.

Hayat sadece çok ders çalışıp yüksek yerlere gelmekten ibaret değildir. İnsanın kendini mutlu ve özgür hissetmesi için kendini ifade edebilmesi gereklidir. Bu ifade gücü de bana göre ancak sanatla oluşabilir. Amacımız çocuklara sanatı sevdirmek ve onları bir noktada sanatla buluşturmak. Bu anlamda gerçekleştirilen kültür ve sanat faaliyetinin devam edeceğini belirtmek isterim. Kültür ve sanat etkinliklerini devam ettirmek ve daha da iyi şeyler başarmak için biz okul yönetimi ve öğretmen arkadaşlarımız el ele verip çalışacağız. Bu noktada öğrencilerimizin geri planda kalmamasını istiyoruz” dedi.

Mızraklı Ortaokulu Müdürü Orhan Özdemir’in konuşmasının ardından Güzel Sanatlar Öğretmeni Nesrin KINAY, “Sanat bir insanın kendini, iç dünyasını ve düşüncelerini dünyaya en iyi şekilde ifade etme biçimidir. Öğrencilerimizin sanatla olan ilişkilerini güçlendirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Öğrencilerin ve öğretmenlerinin beraber düzenledikleri sergi, öğrenci velilerini çok duygulandırdı. Sergiye katılan veliler memnuniyetlerini dile getirirken; hem öğrencilere hem de öğrencilerin daha iyi yerlere gelmesi için çalışan öğretmenlere başarı dilediler.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Share
255 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?