ÜST REKLAM

logo

reklam

“ŞEREF AYLIKLARI 2400 TL OLACAK”

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Muharip Gazilere ödenen Şeref aylığının herhangi bir sosyal güvenliği olan olmayan ayrımı yapılmaksızın tüm Muharip Gaziler için net asgari ücretin 1,5 katına yükseltilmesine yönelik kanun teklifi verdi.

Teklif yasalaşırsa Şeref Aylığı tüm Muharip Gazilere 2.400 TL olarak ödenecek.

Güzelmansur’un “İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun”da değişiklik yapılmasını öngören kanunu teklifi, devletin bekası ve menfaati uğruna aynı fedakârlık ve cesaretle canlarını ortaya koyan Muharip Gaziler arasında ayrımın ortadan kaldırılmasını ve Şeref Aylığının artırılmasını öngörüyor.

2007 yılında yapılan değişiklikle Muharip Gazilerin sigortalı işte çalışanlar, çalışmayanlar gibi bir ayrıma tabi tutulduğunu hatırlatan Güzelmansur şunları söyledi: “Şu anda sigortalı bir işte çalışan Muharip Gazilere 767 TL, herhangi bir sosyal güvenliği olmayanlara ise 1603 TL Şeref aylığı ödeniyor. Her hâlükârda Şeref aylığı açlık sınırının altında kalıyor. Hem Muharip Gaziler arasında ayrım yapılması, hem de ödenen Şeref aylığının açlık sınırının altında kalması Şeref aylığının amacı ile uyuşmamaktadır. Çünkü Şeref aylığının amacı fiilen savaşa katılıp da sağlam olarak dönen Muharip Gazilerimizi millet ve Devlet nazarında onurlandırmaktır. Bu nedenle şeref aylığındaki ayrımı ortadan kaldıran ve net asgari ücretin 1,5 katına yükselten Kanun Teklifi’ni Meclis Başkanlığı’na sundum.”dedi.

Haber: Ali Doğru – Foto: Haber Merkezi

 

Share
184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?