SERBEST MİKROFON ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SERBEST MİKROFON ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Bu haber 14 Mart 2018 - 8:58 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

CHP Antakya Kadın Kolları, Dünya Emekçi Kadınlar Günü anma etkinlikleri kapsamında ‘Kadın Hayattır’ temalı, emekçi kadınların da söz aldığı serbest mikrofon etkinliği düzenledi. Samandağ İlçesi Kadın Kolla Başkanı Yüksel Berber etkinlikte mikrofon başına geçti.

Antakya İlçesi’ndeki HATMEK Konferans salonunda sunuculuğunu Nevra Çağlayan, Moderatörlüğünü ise Antakya Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kanuncu Seçkin yaptı.  Etkinlikte Prof. Dr. Nazan Savaş, Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Şube Başkanı Kezban Kuran, Psikolog İbrahim Yıldız, Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, Hatay Defne ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Derneği Başkanı Nidal Özdemir, İş kadını Necva Daraoğlu konuşmacı olarak katıldı.
Her konuşmacının 3 dakika söz aldığı etkinlikte geçmişten günümüze kadın haklarında yaşanan gelişmeler değerlendirildi.

Panelde söz hakkı alan Samandağ CHP Kadın kolları başkanı YÜKSEL BERBER yaptığı konuşmasında: “12.03.1921 tarihinde Mehmet Akif Ersoy’un Yazdığı Şiir İstiklal Marşı olarak kabul edildi. Allah Yurdumuza bir daha yeniden İstiklal Marşı yazılmasına izin vermesin.

Bizler Mustafa Kemal in bize armağan ettiği Cumhuriyetin çocuklarıyız burada bir arada olabiliyor ve konuşabiliyorsak Cumhuriyetin bize verdiği haklardandır. CHP kadınlarımızın kota olmaktan çıkarılıp erkeklerle eşit seçilmemizi kabul etmelidir. Dünyanın yarısını oluşturan biz kadınlar evde sokakta okulda hayatın her alanında toplumsal yaşamda varız”dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi