Sera Çiçekçilik ve Fidancılık Farklı Bitki Türleriyle İlçemizde Hizmete Girdi “ÇİÇEKLER BENİ İYİLEŞTİRDİ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

Sera Çiçekçilik ve Fidancılık Farklı Bitki Türleriyle İlçemizde Hizmete Girdi “ÇİÇEKLER BENİ İYİLEŞTİRDİ”

Bu haber 10 Temmuz 2020 - 10:06 'de eklendi ve 527 kez görüntülendi.

Bitkileri çoğu zaman evlerimize görsel olarak güzellik katmak için kullanırız ancak unutmayın fiziksel ve duygusal sağlığımızı iyileştirmek ve olumlu enerji yaratmak için bitkilerin yararları sandığınızdan daha fazladır. Sera Çiçekçilik ve Fidancılık işletme sahibi Sunay Akın, çiçeklerin insanlar üzerinde iyileştirici etkisi olduğunu ifade ederek çiçek bakımının püf noktalarını gazetemizle paylaştı.

Öncelikle kendisini tanıtarak başladığı konuşmasına Akın; “50 yaşındayım 5 çocuk annesiyim.

Bu işle ilgilenmeden önce ev hanımıydım. Sadece uğraş olarak çiçek ekiyordum. Bu iş yerini açtım çünkü çiçeklerle uğraşmak, onlarla ilgilenmek bana hayat veriyor, huzur veriyor, İlçemiz vatandaşlarının da bu zevki tatmalarını istedim. Çocuklarımın desteğiyle de böyle bir yer açmaya karar verdim.  Size şunu söyleyebilirim sevdiğim bir meslekte çalıştığım için kendime geldim, iyileştim.

   

Bu iş yerini açmam tamamen sürpriz oldu. Ben evde zaten çiçeklerle ilgileniyordum ancak bir iş yerei kurmak birden bire oldu.

Çiçeklerin bakımından bahsedecek olursam çiçeklerin oldukça fazla bakıma ihtiyacı var. Hepsiyle ayrı ayrı ilgilenmeniz gerekiyor. Gübresini, suyunu vb. gibi gereksinimlerini eksik etmemeniz gerekiyor ancak çiçeklerle ilgilenirken yapılması gereken en büyük bakım sevgidir.

Çiçekler ancak sizin sevginizle büyür, güzelleşir. Ben işimi büyük bir sevgi ve zevkle yapıyorum.

Buraya geldiğim zaman saatin farkına varmıyorum.  Her gün farklı ve güzel bir çiçek tanıyorum. Onlar artık benim ailem gibi oldu. Çiçeklerimi vitamin, sıvı gübre ve kendim ürettiğim gübreyi kullanarak korumaya çalışıyorum. Aynı bir annenin bebeğine baktığı gibi çiçeklere bakmaya çalışıyorum.

Ben çiçeklerle ilgilenirken, satış yapmanın ötesinde sters atıyorum. Bütün yorgunluğumu ve zihnimin dağınıklığını unutuyorum. Özellikle gençlere tavsiyem kendilerini stersten ve üzüntüden uzak tutmak istiyorlarsa çiçeklerle ilgilensinler.

Size bu konuda canlı bir örnek sunabilirim. Kendi hayat hikayem buna en büyük örnek bence.

Benim saçlarım yıllar öncesinde çok uzundu. Herkes hayranlıkla bakardı. Hayatımda gelişen bazı olaylardan ötürü, doktorların söylediğine göre sinirsel bir rahatsızlıktan dolayı saçlarım döküldü. Yaklaşık 10 yıl boyunca yapmadığım, kullanmadığım tedavi kalmadı ama bu tedaviler hiçbir işe yaramadı. Görüştüğüm doktorlar bana sürekli anahtar sende, sen ancak istersen iyileşebilirsin diyorlardı. Çiçeklerle ilgilenmeye başladıktan sonra fark ettim ki saçlarımı unutmaya başladım ve içinde bulunduğum ortamdan keyif aldığımı mutlu olduğumu gördüm. Ve ne oldu bilin bakalım. Saçlarım yeniden çıkmaya başladı. Tabi bu uzun bir süreç ancak çiçekler beni iyileştirdi. Anladım ki kendinizi tamamen bir şeye adadığınız zaman hem yaptığınız şey çok güzel oluyor hem de size birçok olumlu katkısı oluyor. Ben çiçeklerimle çok mutluyum. Onlarla kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum.

Çiçeklerin iyileştiren etkisine tanık olmak isteyen vatandaşlarımız için işletmemizde Manolya, begonya, Çeçilya, Menekşe, Karanfil türleri, Kaymak Ağacı, Kivi Ağacı, Avakado ve Limon çeşitlerimiz ve birçok çiçek türümüz mevcuttur. Evinizi farklı çiçek ve fidanlarla donatmak isteyen bütün vatandaşlarımızı işletmemize bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı