‘SENİN 15 DAKİKAN, BAŞKASININ BİR ÖMRÜ OLSUN’ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

‘SENİN 15 DAKİKAN, BAŞKASININ BİR ÖMRÜ OLSUN’

Bu haber 30 Mart 2022 - 10:27 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını ile birlikte kan bağışı yapanların sayısı azalınca, Kızılay’ın kan stokları da hızla tükenmeye başladı. Bağış sayısı henüz istenilen seviyede olmazken, yetkililer halkı ihtiyaç durumdaki hastalar için kan bağışlamaya çağırdı. Çarşamba günü ilçemizde Atatürk Parkı (Katlı Oto Park) üzerinde Samandağ Belediyesi ve Kızılay Hatay Şubesi ortak organizasyonu ile kan bağış kampanyası gerçekleşecek. Gerekli önlemlerin alınacağı kampanya çağrısında, ‘Senin 15 Dakikan, Başkasının bir ömrü olsun’ dendi.

Konuyla ilgili yapılan çağrıda “Şu anda kan stoklarımız tükendi diyebiliriz. Kan Merkezi olarak sürekli stoklarımız doluydu. Ama salgın hastalık dolayısıyla gerek vatandaşlarımızın seyahat etmelerinin kısıtlanması, gerekse sokağa çıkma konusunda gösterdikleri hassasiyet ya da hijyen konusunda yaşadıkları çekingenlik nedeniyle bir algı oluştu. Şu anda hastanelerimizin ihtiyacı olan kan stoklarımız tükendi. Sosyal medya veya basın aracılığıyla vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz.

Çarşamba Günü Atatürk Parkı Üzerinde 10. 00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleşecek bağış kampanyasına tüm duyarlı vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Düzenli Kan Bağışı Yap Kan Dostlarımıza katıl ” dendi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı