logo

reklam

SENE FARK ETMİYOR; HA 1990 HA 2018

Tarım Arazileri, Yollar, işletmeler ve hatta okullarımız Su Altındayken muassır medeniyet nasıl olunacak?

İlçemiz yanı sıra Hatay genelinde hafta sonunda etkisini gösteren yağış sonrası Sutaşı Mahallesi başta olmak üzere ilçede bir çok noktada sular altında kaldık. Yağış sonrası bazı evleri su bastı, bazı tarım arazileri zarar gördü, bazı yollar göle döndü ve sürücülerin veryansınına sahne oldu. HBB’nin asfalt çalışmasını hızlandırmak adına Arif Hüzmeli Caddesindeki parkeleri söken Samandağ Belediyesi ise kaş yapayım derken göz oydu.

Parkelerin sökülmesi ile yollar daha da çukurlaştı, sularla dolan çukurları fark edemeyen sürücüler ise çukurlara bata çıka, bata çıka yolunu bulmaya çalıştı. Çoğu sürüdü caddeden geçemeyeceğini anlayınca yön değiştirdi.

Vatandaş, ‘el insaf’ dedi…

Şiddetli yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Yollarda biriken sular, vatandaşlar ve araç sürücülerine zor anlar yaşattı.

Tıkanan rögarların, Samandağ Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatsu ekipleri tarafından açılması için çağrıda bulunuldu.

“Bozuk yollar insan hakları ihlali”, “İlk yağmurda köstebek yuvasına dönen yola hayır”, “Yolları karartmayın”, “Avrupa’yı değil, Bodrum’u örnek almanız yeter” söylemlerinde bulunan vatandaşlar, çevre kirliliği yaratan, kazalara ve ölümlere neden bozuk yolların derhal yapılması istendi.

Belediyenin sorumluluğundaki yolların, çukurların etrafında güvenlik önlemleri alınmadığını da dile getirilen vatandaşlar “bari burada yolu kapatın alternatif geçiş güzergahı koyun, yollar güvenli hale gelmeli” dediler.

Haber/Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
388 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?