ÜST REKLAM

logo

reklam

ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

Cumhuriyetin 95. yıl dönümü münasebetiyle çelenk sunma töreni düzenlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na Vali Erdal Ata, Garnizon Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından çelenk sunuldu. Düzenlenen törende Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının manevi huzurlarında bir dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu.

Anıt Şeref defterini imzalayan Vali Ata anıt defterine şunları yazdı ; “İstiklal ve istikbalimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk, Milli mücadele zaferini taçlandıran Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu önemli günde en derin minnet duygularımızı sunmak için huzurunuzdayız. En büyük eserim diye nitelendirdiğiniz ve bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkmayı, onu gelecek nesillere aktarmayı temel görev biliyoruz. Manevi varlığınız ve mücadele azminiz bize güç vermekte, ilke ve inkılaplarınız bizlere daima yol göstermektedir. Türk milleti olarak yüksek hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, sizi, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun”.

Antakya Şehitliğinde devam eden programda, protokol üyeleri tarafından şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak şehitler için dua edildi.

Haber-Foto: Ali Doğru

 

 

 

 

Share
138 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?