Şehit Teğmen Fırıncıoğulları Vefatının 2. Yıldönümünde mezarı başında Anıldı “ALİ EMRE, HEP İÇİMİZDE YAŞAYACAK” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Şehit Teğmen Fırıncıoğulları Vefatının 2. Yıldönümünde mezarı başında Anıldı “ALİ EMRE, HEP İÇİMİZDE YAŞAYACAK”

Bu haber 23 Şubat 2022 - 9:41 'de eklendi ve 574 kez görüntülendi.

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısı sonucunda 20 Şubat 2020 günü şehit düşen, İlçemizin sevilen ve sayılan iş adamlarından Remzi Fırıncıoğulları’nın oğlu Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları vefatının 2. Yıldönümünde kabri başında dualar eşliğinde anıldı.

Ardından Şeyh Tahsin Yılmaz ve ilçe Müftüsü Mehmet Demir tarafından Kur’an okunarak dualar edildi. İstiklal marşının ardından şehidin mezarına karanfil bırakıldı.

İlçemize bağlı Tekebaşı Ecz. Maruf Cilli Anadolu Lisesi İdareci, Öğretmen ve öğrenciler Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın 2. yıl anması dolayısıyla Bisiklet ve Doğa kulüpleri organizasyonuyla bisiklet turu etkinliği gerçekleştirdiler.

Anma etkinliğinde Samandağ Tekebaşı Eczacı Maruf Cilli Anadolu Lisesiadına açıklamada bulunan Kulüp öğretmenleri Diyap Sağaltıcı ve Erkan Yapıcı şu ifadelere yer verdi.

“Tekebaşı Eczacı Maruf Cilli Anadolu Lisesi Bisiklet ve Doğa Kulübünün düzenlediği Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nı Anma Etkinliği dolayısıyla bisiklet turu gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Etkinliğimizdeki amacımız Şehidimizi anmak ve öğrencilerimize bisiklet ve Doğa bilincini kazandırmak, bunun yanı sıra kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, yeni nesiller yetiştirmek çabası ve gayreti içerisindeyiz. Bu nedenle Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları vefatının 2. Yılında böyle bir etkinliğin yararlı olacağını düşünerek okul idaresi,Bisiklet ve Doğa kulüpleriöğretmenleri olarak böyle bir karar aldık. Tekebaşı Eczacı Maruf CilliAnadolu lisesi bisiklet ve Doğa kulübü olarak bisiklet kültürünü daha geniş bir kitleye yayma uğraşındayız. Etkinliğimize katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.”

Samandağspor Kulübü, CilliGençlikspor Kulübü ve Sahra Bisiklet Kulübü de Tekebaşı Ecz. Maruf Cilli Anadolu Lisesinin gerçekleştirdiği anma etkinliğine katılım gösterdiler.

Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük katılım gösterdiği anma töreninde “İdlib’de şehit olan kahraman askerlerimizi, şehadetlerinin 2. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle anıyorum. Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.” ifadelerini kullandı.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, ise anma mesajında; “Şehidimizin adını sonsuza kadar yaşatmak adına, onun doğup büyüdüğü mahallede açmış olduğumuz park ve hepimizin okuduğumuz okulumuza onun adını verdik. Onu hep içimizde yaşatacağız. Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Şehit Fırıncıoğulları’ nın babası Remzi Fırıncıoğulları ve annesi  MüntehaFırıncıoğulları “Acımızı paylaşan ve anmaya katılan herkese teşekkür ederim. Şehadetinin ikinci yılında saygıyla sevgiyle anıyoruz seni oğlum. Canım içi.  Mekanın cennet olsun cesur yürekli çocuk.” İfadelerine yer verdi.

Çiğdede Mahallesi Asri Mezarlığında düzenlenen anma törenine Şehit Teğmen Fırıncıoğulları’ nın ailesi, yakınları, Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Samandağ İlçe Jandarma Bölük Komutanı Ömer Kartaler, İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Üsteğmen Talip Korkmaz, Jandarma Başçavuş Abdullah Canözer, AK Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir, Belediye Meclis Üyesi Hikmet Suadiye, MHP İlçe Başkanı Hikmet Külahlı, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Hikmet Eryılmaz, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, Askeri Erkan ve sevenleri katıldı.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak İlçemiz evladı Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğuları’nı rahmetle anıyoruz.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı