Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın  İSMİ KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları’nın  İSMİ KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK

Bu haber 12 Nisan 2022 - 12:49 'de eklendi ve 285 kez görüntülendi.

İlçemizin sevilen ve sayılan vatandaşlarından Remzi Fırıncıoğulları, oğlu Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları adını her yerde yaşattıklarının altını çizerek Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi çerçevesinde Renkli Rüyalar ekibi tarafından Bitlis ili Tatvan ilçesinde bulunan Hüseyin Çelik Anadolu Lisesinde kurulan Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları Kütüphanesinin açıldığını duyurdu.

Konu üzerine açıklamada bulunan Fırıncıoğulları; “Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında imzalanan “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi çerçevesinde 2019 yılından beri çalışması yürütülen, Renkli Rüyalar ekibi tarafından Bitlis ili Tatvan ilçesinde bulunan Hüseyin Çelik Anadolu Lisesinde kurulan Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları Kütüphanesi törenle açıldı.

Yaklaşık 3 bin 500 kitabın toplandığı kütüphanenin açılışını Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir, Garnizon Komutan Vekili Topçu Kurmay Albay Üzeyir Durmuş ve Renkli Rüyalar ekibi yaptı. Bu süreçte bizimle sürekli iletişim içinde olan ve projeye öncülük eden kıymetli hemşehrim Öğretmen Süleyman Sertel’e, katılımlarından dolayı Ali Emre’mizin devresi Üsteğmen Eren, Suriye’de Ali Emre’mizin yanında olan Uzman Çavuş Derviş Dişçeken’e değerli katılımlarından dolayı minnettarız. Oğlumuzun adının anlamlı ve gençlere faydalı olacak böyle güzel projelerde yaşatılması bizim için büyük gurur ve onur kaynağıdır. Onun unutulmadığını görmek en büyük tesellimizdir. Emeği geçen herkese Şükranlarımızı sunarız.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı