ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Eylül 2017

  “Şehit Oğlum Burhan’ın Mezarına Gidip, ‘Oğlum Bunu Bize Reva Gördüler’dedi.” “BÖYLE BİR MAĞDURİYETİ KABUL EDEMEM”

 

 

 

 

İlçemiz mahalle sakinlerinden olan şehit babası Bilal Rencüsoğulları,  yanlış tespit edilen Kıyı Kenar Çizgisi mağdurlarından olduğunu ve kendi parasıyla satın aldığı malının tapusunun haksız ve gereksiz yere elinden alınmak istendiğini ifade ederek tepkisini ortaya koydu.

İlçemiz Deniz Sitesi Uğur Mumcu Caddesi’nde oturan Şehit Babası Bilal Rencüsoğulları, kıyı kenar çizgisi mağduriyetiyle ilgili konuşmasında şu ifadelere yer verdi:“Çanakele’de, Kurtuluş Savaşın da, Hatay’ımızın ve Kıbrıs’ın kurtuluşunda ve vatanımızın her tarafında omuz omuza savaşıyor ve yan yana şehitlik mertebesine koşuyoruz.   “Babalarımız, anavatana katılmak için mücadele etti.  Allaha şükür ki Anavatanımıza kavuştuk. Gün geldi, vatan savunmasında yer aldık. Oğlum bu vatan uğruna şehitlik mertebesine ulaştı.

Devletimiz bizden ne istedi de biz geri kaldık? Kim bu vatanı, bu ülkeyi bizden daha çok sevdiğini iddia edebilir? Biz bu vatana, ülkemize, canımız dâhil her şeyimizi verdik ve yine vermeye hazırız. Fakat devletimizin, tapulu evimin tapusunu iptal edeceği hiç aklıma gelmezdi. Devletimizin, bizi evimizden atacağına ve evimizi yıkacağına inanmak istemiyorum. Bizim ne suçumuz var? . Bizim eksiğimiz ne? Mertebelerin en yücesine ulaşan şehit oğlum Burhan’ın mezarına gidip ‘oğlum bunu bize reva gördüler’ demedim. Demeyeceğim. Uğruna şehit düştüğü vatanımız da, anne- babasının ve bütün ailesinin evsiz barksız bırakılacağını bilsin istemedim. Bizim ev ile deniz arasında yüzlerce metre var.  Bizim evin kıyı ile herhangi bir alakası yok.  Bizim ev denizden çok uzak değil mi? Evimizi, malımızı elimizden almazlar değil mi?

Arsuz’da, Dörtyol’da, Anamur’da, Antalya’da, Muğla’da, İstanbul Boğaz da, Karadeniz’de Artvin’e kadar bütün kıyılarda villalar, siteler, evler, denizin içinde yapılmış. Hâlbuki benim evim denizden çok uzak. Arsuz’da, Bodrum’da, Antalya’da, Marmaris’te, İstanbul da dalgaların içinde yapılan villalara kimse bir şey demiyor. Devletimizin, Valimizin, Kaymakamımızın bize sahip çıkmasını, sorunumuzu gidermesini bekliyorum. Samandağ Belediye Başkanımızın, Büyük Şehir Belediye Başkanlarımızın ve her partiden Milletvekillerimizin bizlere sahip çıkmasını bekliyorum.

Böyle bir mağduriyeti kabul edemem, mutlaka çözülmesi gerekiyor. Türkiye’de deniz kıyısı sadece Samandağ’da yoktur. Başka yerde kıyı kenar çizgisi sorunu nasıl çözülmüş ise biz aynısını istiyoruz. Arsuz ilçesi bizim için emsal olsun. Aynı koşullarda işlem görmek istiyoruz”ifadelerine yer verdi.

 Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

Share
491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?