ÜST REKLAM

logo

reklam

ŞEHİT AİLESİ’NDEN, İLİMİZ VALİSİNE ÇAĞRI!

Evi Kıyı Kenar Çizgisi dahilinde kalan Şehit Onbaşı Burhan Rencüzoğulları’nın anne Celile ve Baba Bilal Rencüzoğulları Hatay Valisi’ne çağrıda bulunarak, ‘Biz bu vatanı para için sevmedik. Biz para aşığı değil vatan aşığıyız. Oğlumun umutlarını, kokusunu, hayallerini hiçbir para karşılamaz’ dedi.

60 yıllık evim ne kıyıdadır, ne de sahildedir…

Haber Merkezimize konuşan Rencüzoğulları ailesi, “Saygı ve Sevgilerimizle Selamlarız. Biz Celile ve Bilal  Rencüzoğulları.  Şehit J.Kom. Onbaşı Burhan Sezer Rencüzoğullarının anne ve babasıyız.  Bizim sorunumuzu çözse çözse ancak valimiz çözer dediler.

Sayın Valimiz; Lütfen bizim sorunumuzun çözümü için müdahalede bulunun. Samandağ ilçemizde Kıyı Kenar Çizgisinde çok yanlış var. Bizim ev deniz den çok uzak. Ama tapularımız iptal ediliyor ve mağdur ediliyoruz. 60 yıllık evim ne kıyıdadır ne sahildedir. Bizim evimiz kıyıdan 250- 300 mt uzaktadır. Sayın valimiz bütün ülkemiz de böyle yok. Deniz kıyılarında tespit edilen Kıyı Kenar Çizgisi mesafesi nasıl ise bizim için de aynısı olsun. Biz bu vatana canımızı, kalbimizi, ruhumuzu verdik. Canımızı verdiğimiz vatanımızda, ülkemizde devletimizin beni mağdur etmeyeceğini umut ediyorum.  Komşularımız, arkadaşlarımız, hemşerimiz olan Çevlik, Arsuz ve Dörtyol ile eşit tutacağına eminim. Eşit uygulama istiyorum. Samandağ ilçesi Kıyı Kenar Çizgisinin yeniden ve doğru bir şekilde tespit edilmesi talep ediyorum. Ben oğlumu bu vatana şehit verdim. Bu vatan benim vatanım. Vatan Sağ olsun. Ülkemiz için her zaman her türlü fedakârlığa hazırız. Şimdi Kıyı Kenar çizgisi ile evimi, yuvamı elimden almak alırlarsa biz nereye gideceğiz. Bu ev şehit oğlumun evidir. Tapularımızı niye iptal ediyorlar?

Kıyı, sahil hepsini biz koruyoruz. Biz burada olmazsak ne sahil kalırdı ne kum. Ama bilsinler ki Şehit oğlumun kokusu bu evde, bu evin bahçesinde, duvarlarında, bu evin çiçeğinde yaşıyor. Ben evimde, bahçemde, sokağımda yürürken şehit oğlumun ayak izlerine basarak yürüyorum. Şehit oğlumun adına yaptırdığım sebil çeşmenden, şehidimin kınalı ellerinden suyumu içiyorum. Bu evin, duvarlarında ve her taşında şehit oğlumun izleri ve hatırası var. Biz kendi evimizde misafir değiliz, ama sanki misafir muamelesi görüyoruz. Beni ve ailemi şehit oğlumun hatıralarından, evinden, sokağından, muhitinden ancak canımı alarak çıkarabilirsiniz.

Bana al paranı git diyorlar. Ben para istemiyorum. Hiçbir yere gitmiyorum. Biz bu vatanı para için sevmedik. Biz para aşığı değil vatan aşığıyız. Oğlumun umutlarını, kokusunu, hayallerini hiçbir para karşılamaz.

Bunu Kaymakam, Vali, Samandağ Belediye Başkanı, Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı, bütün herkes ve bütün dünya öyle bilsin. Evimiz Kıyı Kenar Çizgisinde olmayacak kadar kıyıdan yüzlerce metre uzaktır. Biz hiç kimsenin toprağını, malını işgal etmedik. Biz devletin, hazinenin, belediyenin malına göz koymadık.  Beni ve şehit oğlumu vatanımızda, toprağımızda, yerimizde rahat bıraksınlar. Kendi evimizi, malımızı bize bıraksınlar. Başka hiçbir talebimiz yoktur. Ben ve kocam bu yaşa geldik; çalıştık, uğraştık, çocuklarımızı büyüttük, evimiz oldu. Fakat şimdi ne oldu da evsiz, yurtsuz olduk? Bizim kime ne zararımız var?

Ben bu evin, bu sokağın dışına çıkamam.  Bu yaşıma kadar geldim. Hayatımın bütün manevi ve maddi birikimi bu evdedir. Kocam ve çocuklarımızla kıt kanaat yaşıyoruz.

Sayın Hatay Valimizden, Başbakanı’mızdan ve Cumhurbaşkanı’mızdan kendi malımızın tapusunu bize iade etmesini rica ediyorum. Devletimiz karşısında boynumuz kıldan incedir. Devletimiz güçlüdür. Devletimiz bizi mağdur etmeyecek çare bulur. Tapu iptali ve yıkım dışında da çareler bulacaklarına inanıyorum.

Koskocaman devletin bizim parselimize,  tapumuza, evimize ihtiyacı yoktur. Bu işte bir yanlışlık vardır. Bu yanlışlığı Hatay Valisi’nin, Hatay Büyük Şehir Belediyesi’nin ve Samandağ Belediye’sinin isterlerse düzeltebileceklerine inanıyorum. Saygılarımızla” dedi.

Haber -Foto :Ali Doğru

 

Share
534 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?