ŞEHADET İÇİN YOLA ÇIKANLAR YARIN TÖRENLE ANILACAK - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ŞEHADET İÇİN YOLA ÇIKANLAR YARIN TÖRENLE ANILACAK

Bu haber 18 Eylül 2020 - 14:09 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.

Şahadeti göze alan, şahadet için yola çıkan,  Gazilerimiz için yarın saat 09.30’da Hükümet Konağı bahçesinde bir tören düzenlenecek.  Gerçekleştirilecek törende Atatürk Büstüne çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okutulacağı belirtildi.

Başkan Eryılmaz Gaziler Güzü Üzerine Bir Mesaj Yayınladı

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajda, tarihi kahramanca verilmiş mücadelelerle dolu bu aziz milletin evlatları olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirten Başkan Eryılmaz; “Aziz milletimiz, tarih boyunca vatan ve istikbal uğruna canını ortaya koymuş, bu şanlı yolda ya şahadete ermiş ya da zaferlerin nişanesini ömrü boyunca taşıyarak gazi olmuştur. Şehitlik ve gazilik mertebeleri, hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar kıymetlidir. Bu gazi milletin evlatları olmak büyük bir gurur kaynağıdır.

Aynı inançla şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetlerini korumak, ay yıldızlı bayrağı ilelebet dalgalandırmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ebediyete intikal etmiş şehitlerimize ve gazilerimize de Yüce Rabbimizden rahmet diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı