ŞEFİKOĞULLARI BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALDI | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

ŞEFİKOĞULLARI BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALDI

Bu haber 16 Ağustos 2019 - 10:00 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

Deniz Hastanesinden Mucize Operasyon

Özel Samandağ Deniz Hastanesi başarılı operasyonlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

18. haftada erken doğum vakasıyla karşılaşan Dilan Şefikoğulları’nın geçirdiği başarılı operasyonun ardından anne Şefikoğulları bebeğini kucağına aldı.

Konu üzerine yaptığı açıklamada Dilan Şefikoğulları; Samandağ Deniz Hastanesi’nin bir mucizeye imza attığını ifade etti.  

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Erdem Turhan; “Hasta 18. Haftada şiddetli vajina kanamasıyla geldi. Çok şiddetli kanamadan dolayı yaklaşık 8 10 ünite kan nakli yaptık. Kanamaları ara ara devam etti ve hep hastanemizde kontrol edildi. Taa 29’uncu haftaya kadar 26. Haftadan itibaren suyu azalmaya başladı. Hasta ilerleme kaydetti. Biz de 29. Haftaya kadar takiplerini yaptık. Dünya standartlarında bir erken doğum nasıl yönetilirse o şekilde yönetip bebeyi dünyaya getirdik. Ondan sonrada bebeğimizi sağlıklı bir şekilde ailesiyle buluşturduk. ”İfadelerini kullanırken Çocuk Hastalıkları Uzmanı Başhekim Dr. Murat Şefikoğulları; “29 haftaya kadar getirilen bebeğimiz, doğum bölümünde yeni doğan ekibiyle beraber hastamız, Avrupa’daki koşullar gibi doğuma alındı. Alınır alınmaz akciğer gelişimi için İNSURE uygulayıp makine cihazına bağladık hasta 2 kiloyu geçtikten sonra da sağlıklı bir şekilde hiçbir organında bir aksaklık olmadan taburcu oldu” dedi.

Dilan Şefikoğulları ise:” Çok mutluyuz. Buraya ilk geldiğim günü hatırlıyorum şuan bebeğimin kucağımda olması büyük bir mucize! Önce Erdem beye, sonra Murat beye ardından aileme çok teşekkür ediyorum. Mucizem kucağımda mutluluğumuz anlatamam.” ifadelerini kullandı.

Şefikoğulları ailesi bu mucizenin ardından bebeklerini kucaklarına alarak hastanede pasta kesti ve kutlama yaptı.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films