ÜST REKLAM

logo

reklam

SEÇİMLERE HANGİ GÖZLE BAKIYORUZ?


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

????????????????????????????????????

Şahsen ben, 2019 Seçimlerinin, Samandağ İlçe, Köy ve Mahallelerini, ya yirmi sene ileri taşıyacak veya Yirmi Sene geri atarak, gelişmesinin önüne geçilecek diye düşünüyorum.

Neden mi sorusunun cevabını, gelin hep beraber bulalım.

Samandağ İlçemizin sınırları içerisinde yaşıyor isek, Yaz ve Kış aylarına ait, İlçemizin sorunları ile zaten haşir ve neşir’iz.

Samandağ İlçesi Nüfus açısından, büyüdükçe büyüdü. Velakin, Şehrin Çehresi olduğu gibi kaldı. Sizlerce bilinen, Yaz Aylarının sorunları ve bu sorunlara da Kış Aylarının sıkıntıları da eklenirse, Samandağ çekilmez bir hal alıyor.

İlçemizde, Halkımız ile yapılan sohbetlerde, buranın Esnafı, Mekan Sahipleri, Turizmcisi, Ev Sahipleri v.s Hükümetimizden, İlçe de Turizm Sektörünü desteklemelerini, İlçemize en azından Üniversitenin bir uzantısını da getirmeleri talep ediyorlar.

Kendi kendime sorarken, Sizlere de sormuş olayım. Belediyenin içerisinde bulunduğu Borç batağını unutmadan, bugüne kadar, kendi Kaderine terk edilmiş, hiç bir sorunu giderilmemiş, tonlarca sorunu bulunan bu İlçeye, birde Hükümetten talep ettiklerimizi de katarsak, sorunları çözme adı altında neler üretiyor, Seçimlere hangi gözle bakıyoruz? Nasıl düşünüyoruz? Oyumuzu kime vereceğimizi, nasıl belirliyoruz?

Samandağ’ında sürekli cereyan eden hikâye ise, Hükümete zıt düşmek olmuştur. Zıt düştükten sonra da, hizmette göremeyince de ver Feryadı, Hükümeti de göreve davet et. Öyle bir Dünya yok Arkadaşlar. Kendi kaderimizi, gene de kendimiz belirliyoruz. İsterseniz buna, sorunumuzu kendimiz yaratıyoruz da diyebiliriz.

Ama gene de Hükümetimiz, üzerine düşen görevi fazlası ile yapıyor. Hükümetimizin yaptıkları yanında bizlerde bu Halka, gelmesi gereken hizmetleri sunabilsek, İlçe olarak çok daha güzel yerlerde olabiliriz.

Ben buradan herkese seslenerek, artık değişmemizin zamanının geldiğine inandığımı, değişerek gelişime katkı sağlamanın şart olduğunu da savunuyorum. Buda ancak, Hükümetimiz ile beraber hareket edersek sağlanabilir. AK Parti Hükümeti hariç, Samandağ’ı Yirmi Sene ileri taşıyacak, başka bir Parti tanımıyorum. Diğer Partililer, bizler de yaparız ederiz derseler de, üzülerek belirtiyorum ki, seçim sonrası sadece FOS çıkar.

Hayaller peşinden koşmaktansa, gerçekleri kabullenmek, çok daha cesurca ve gerçekçi bir hareket olacaktır. Kendimizi ve Korkularımızı, Sizlere anlatılan yalan ve dolanları geçelim.

Samandağ’ı Yirmi Sene ileri taşıyamazsak eğer, bundan sonra Gençlerimizin beyin göçü ile beraber, bizlerde buralardan göz etmek zorunda kalabiliriz. Doğup büyüdüğümüz yerleri terk edip gitmek, çokta kolay olmasa gerek. Akrabalardan uzaklaşmak ve uzaklarda da Dinimizi yaşayamamak, kendi kendimize vereceğimiz en büyük Ceza olsa gerek.

Gelin Değişelim, Gelin Gelişelim.

Takdir Sizindir. Seçimler, Sevabı Günahı ile de, Sizlere aittir.

Samandağ Belediyesi AK Parti Aday Adayı Hikmet Gümüş

 

Share
140 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “ARI SOKMASI” DEYİP GEÇMEYİN

  22 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan/ Sami Aslan Çoğu insanın ciddiye almadığı arı sokmaları, böbrek, kalp kası ve damar iltihaplarına yol açabilir, hatta bazı durumlarda ölüme de sebep olabilir. Özellikle yazın sık rastlanan arı sokmaları, bazı kişilerde ölümle sonuçlanan ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor. Son olarak reklamcı Arsun Erdalın ölümüyle gündeme gelen arı sokması sonucu gelişen anaflaksi(alerjik şok), arı sokmasının beraberinde getirdiği risklerin en önemlisi olarak biliniyor. Arı sokmasına bağlı reaksiyonlar, ilk 4 saatte olanlar ve sonra gel...
 • MEMLEKETTE HAK, HUKUK ADALET VAR MI?

  17 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Bu üç kavram varsa, iyi yoldayız, başarı mutlak olacak. Bu kavramları Samandağ ilçesinde arayalım. Bizim ilçede var mı? Varsa, nerede saklanmışlar da bizler göremiyoruz? Ben bu yüce değerleri çok aradım. Merak ediyordum. Bulamadım. Örneğin; Şehir merkezinde bulunan ve davası 1991 yılından beri çözüm bekleyen Park sorununun yasa ve yönetmelik açısından beraber bakalım ‘’İlimiz Samandağ İlçesi Atatürk Mahallesinde kâin 1042,1998 ve 4241 sayılı parseller, Mahkeme kararlarıyla Park olarak ihdas edildi Hatay Valiliğinin 17.10.2018 tarih ...
 • KAPİTALİST SİSTEMDE ONUR, HAYSİYET VE ŞEREF; PARADIR

  15 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan / Sami Aslan İnsanlık Kapitalizm ile birlikte Basit yeniden üretimden (sanayi öncesi antik ve orta çağlardaki tarıma dayanan üretim) Geniş yeniden üretim  ( teknolojik sanayiye dayanan üretim) sistemine geçmiştir. Çok uluslu tekelci şirketler ve Bankalar sistemi olan KAPİTALİST sistem demek, GENİŞ YENİDEN ÜRETİM SİSTEMİ demektir. Geniş yeniden üretim demek yüzbinlerce işçi ile en son teknoloji kullanarak dağlar gibi yığılan matahlar (mallar) üretmek demektir. Dağlar gibi yığılan üretilmiş MATAHLAR’ın milli sınır...
 • ZEYTİNİN TARİHÇESİ VE FAYDALARI

  08 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Zeytin, çok yönlü bir kültür bitkisi olarak, Anadolu mutfak kültüründe binlerce yıldan bu yana birçok alanda kullanılır. Anadolu’da yaşayan eski medeniyetler, zeytin ve zeytinyağını, dini kutsamalarda, nazardan korunmada, birçok hastalığın tedavisinde kullanırlardı. Tüm dinlerde zeytin, bereket, barış, akıl, uzun ömür ve olgunluk gibi simgesel anlamlar taşır. Zeytin ağacı, ağır büyüyen, fakat oldukça uzun yaşayan bir ağaçtır. Gövdesi çürümeye karşı çok dayanıklıdır. Üstelik de ömrünü tamamladığında köklerinden yeni bir ağaç filizlenmekt...