ÜST REKLAM

logo

reklam

SEÇİMLERE HANGİ GÖZLE BAKIYORUZ?


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

????????????????????????????????????

Şahsen ben, 2019 Seçimlerinin, Samandağ İlçe, Köy ve Mahallelerini, ya yirmi sene ileri taşıyacak veya Yirmi Sene geri atarak, gelişmesinin önüne geçilecek diye düşünüyorum.

Neden mi sorusunun cevabını, gelin hep beraber bulalım.

Samandağ İlçemizin sınırları içerisinde yaşıyor isek, Yaz ve Kış aylarına ait, İlçemizin sorunları ile zaten haşir ve neşir’iz.

Samandağ İlçesi Nüfus açısından, büyüdükçe büyüdü. Velakin, Şehrin Çehresi olduğu gibi kaldı. Sizlerce bilinen, Yaz Aylarının sorunları ve bu sorunlara da Kış Aylarının sıkıntıları da eklenirse, Samandağ çekilmez bir hal alıyor.

İlçemizde, Halkımız ile yapılan sohbetlerde, buranın Esnafı, Mekan Sahipleri, Turizmcisi, Ev Sahipleri v.s Hükümetimizden, İlçe de Turizm Sektörünü desteklemelerini, İlçemize en azından Üniversitenin bir uzantısını da getirmeleri talep ediyorlar.

Kendi kendime sorarken, Sizlere de sormuş olayım. Belediyenin içerisinde bulunduğu Borç batağını unutmadan, bugüne kadar, kendi Kaderine terk edilmiş, hiç bir sorunu giderilmemiş, tonlarca sorunu bulunan bu İlçeye, birde Hükümetten talep ettiklerimizi de katarsak, sorunları çözme adı altında neler üretiyor, Seçimlere hangi gözle bakıyoruz? Nasıl düşünüyoruz? Oyumuzu kime vereceğimizi, nasıl belirliyoruz?

Samandağ’ında sürekli cereyan eden hikâye ise, Hükümete zıt düşmek olmuştur. Zıt düştükten sonra da, hizmette göremeyince de ver Feryadı, Hükümeti de göreve davet et. Öyle bir Dünya yok Arkadaşlar. Kendi kaderimizi, gene de kendimiz belirliyoruz. İsterseniz buna, sorunumuzu kendimiz yaratıyoruz da diyebiliriz.

Ama gene de Hükümetimiz, üzerine düşen görevi fazlası ile yapıyor. Hükümetimizin yaptıkları yanında bizlerde bu Halka, gelmesi gereken hizmetleri sunabilsek, İlçe olarak çok daha güzel yerlerde olabiliriz.

Ben buradan herkese seslenerek, artık değişmemizin zamanının geldiğine inandığımı, değişerek gelişime katkı sağlamanın şart olduğunu da savunuyorum. Buda ancak, Hükümetimiz ile beraber hareket edersek sağlanabilir. AK Parti Hükümeti hariç, Samandağ’ı Yirmi Sene ileri taşıyacak, başka bir Parti tanımıyorum. Diğer Partililer, bizler de yaparız ederiz derseler de, üzülerek belirtiyorum ki, seçim sonrası sadece FOS çıkar.

Hayaller peşinden koşmaktansa, gerçekleri kabullenmek, çok daha cesurca ve gerçekçi bir hareket olacaktır. Kendimizi ve Korkularımızı, Sizlere anlatılan yalan ve dolanları geçelim.

Samandağ’ı Yirmi Sene ileri taşıyamazsak eğer, bundan sonra Gençlerimizin beyin göçü ile beraber, bizlerde buralardan göz etmek zorunda kalabiliriz. Doğup büyüdüğümüz yerleri terk edip gitmek, çokta kolay olmasa gerek. Akrabalardan uzaklaşmak ve uzaklarda da Dinimizi yaşayamamak, kendi kendimize vereceğimiz en büyük Ceza olsa gerek.

Gelin Değişelim, Gelin Gelişelim.

Takdir Sizindir. Seçimler, Sevabı Günahı ile de, Sizlere aittir.

Samandağ Belediyesi AK Parti Aday Adayı Hikmet Gümüş

 

Share
212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA YAŞAMI BÜYÜK TEHLİKEDE

  09 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Yeni yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre küresel ısınma nedeniyle gezegenimizin(Dünya’mızın) “geri dönülemez” noktaya yaklaştığını gösteriyor.  Bilim insanları iklim krizinin vardığı boyutlar konusunda dünyanın birden çok taşma noktasını çoktan aştığı konusunda uyarı yaptı. Uyarıda iklim değişikliğinin dünyadaki yaşama varoluşsal bir tehdit oluşturmaya başladığı açıklandı. The Guardian’da yer alan habere göre, küresel ısınmanın buzulların erimesi ve ormanların yok olması gibi bazı etkileri durdur...
 • İNSAN VE TOPLUM

  02 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  KAPİTALİST SİSTEMİ SAVUNANLAR OLAYLARA BURJUVA MANTIĞI İLE BAKARLAR. BURJUVA MANTIĞI, KİŞİYİ TOPLUM ÜZERİNE ÇIKARDIĞI İÇİN MEYDANA GELEN TÜM OLUMLU VEYA OLUMSUZLUKLAR ÜRETİM SİSTEMİNE DEĞİL, KİŞİLERİN YETERLİLİĞİNE VEYA YETERSİZLİĞİNE, İYİ NİYETİNE VEYA KÖTÜ NİYETİNE BAĞLANIR. İNSANIN TOPLUM YARATIĞI OLDUĞU GÖRÜLMEZ. OYSA İNSANA DAMGASINI VURAN TOPLUM, TOPLUMA DA DAMGASINI VURAN TOPLUMUN TEMELİ OLAN ÜRETİM SİSTEMİNİN YARATTIĞI EKONOMİK SİSTEMLERDİR. PUTİN RUSYA’DA DEĞİLDE AFRİKANIN BALTA GİRMEMİŞ ORMANLARINDA BİR KABİLEDE YAŞIYOR OLSAYDI,...
 • SİGARA İÇMEK YA DA İÇMEMEK

  13 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Eğitimci Sami ASLAN, hazırladı… Uzun yıllar sigara içtiği için akciğer kanseri riski zaten çok yüksek olan birinin “sigarayı bırakması” fazla bir şey ifade etmez. Sigarayı bıraktıktan ne 1-2 sene, ne de çok daha uzun seneler geçse bile kanseri riski asla “sıfırlanmaz”. Bu durumdaki hastaların bir kısmı KOAH’la ilgili öksürük, balgam, nefes darlığı şikâyetleri üzerine sigarayı bırakmış olabilirler. Sigaraya bağlı KOAH gelişen hastalarda akciğer kanseri riski, sigara içip de belirgin KOAH belirtileri olmayanlara nispeten çok daha yüksekti...
 • SİYASET DEĞİL ÜRETİM YAPIN!

  08 Kasım 2019 Ekonomi, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Merhaba saygı değer okurlar. Arayı çok açtık, Bahar bitti kış geldi. Mevsimler geçte olsa değişti. Ama bu aralar, Mevsimlerden çok insanlar çabuk değişiyor. Cenazeye gittiğimiz zaman, üç günlük dünya, iyilik yapana, iyilikle anılana ne mutlu deriz. Veya şu üç günlük dünyada, bir karış topraktan başka ne alacağız ki deriz. İnsan ameli ile anılır deriz. Herkes İyilik Ve Ahiretten Dem Tutar! Ama hiç kimse bunu uygulamaz. Hiç birimiz! Herkes kendi menfaati doğrultusunda hareket eder. Kardeş, kardeşini, Baba Evladını, Evlat Baba Annesini ...