ÜST REKLAM

logo

reklam

“SEÇİMİN ADALETLİ VE ÖZGÜR İRADEYLE GERÇEKLEŞMESİNİ DİLERİM”

 

“SEÇİMİN ADALETLİ VE ÖZGÜR İRADEYLE GERÇEKLEŞMESİNİ DİLERİM”

İlçemizde geçmiş dönem Samandağ Esnaf Kefalet Kooperatif Kongresinde Başkanlığa aday olan sonrasında birliktelikten yana olduğunu beyan ederek seçimden çekilen ilçemiz esnaflarından Haydar Süslü, 21 Ocakta gerçekleşmesi beklenen kongre için düşüncelerini paylaştı.

İlçe esnafına seslenen konuşmasında Süslü, “Değerli Esnaf Sanaatkar ve Ortaklar

Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Esnaf Kefalet Koperatif seçiminde sizlere hayırlı olacak adayın kazanması dileği ile hepinize bol kazanç, helal ekmek nasip olmasını Yüce ALLAH’tan dilerim…

Yukarıda bahsettiğim seçimin adaletli ve sizlerin özgür iradesiyle oylanması, ancak kapalı sandık ve gizli oylama sistemi ile gerçekleşir.

Bildiğiniz üzere malum ekonomik zorluklar ve borç içerisinde evine ekmeğini aşını götürme derdine düşen binlerce esnaf, zanaatkar ve tüccar perişan halde, kredi borçlanma çaresizliğindeki çoğu kardeşlerim kooperatif desteğini görmemiştir.

Seçilecek yönetimden beklentimiz, KOSGEB aracılığı ile Sıfır faizli kredileri asıl mağdur ve ihtiyaç sahibi ortaklara kullandırmalarıdır.

Kendine yakın özellikle maddi gücü yerinde olup riskli olmayan esnafa ödenek verilmesi hak olmaz. Seçilecek yönetim risk almayı göze almalı gerekirse kendini esnafın önünde siper etmeli. Bu görevi talep edip, güç zehirlenmesi yaşamadan esnaf kucaklanmalı. Göreve geldikten sonra ‘elimizden bişey gelmiyor’ ifadesi geçerli değildir. Seçilenler bu güçlüğü çözmek için seçilirler.

Değerli Samandağ Esnaf Ve Ortaklar, ilçemize kullandırılmayan mevcut paranın maalesef başka illerimize gönderilip oradaki esnafların nefes almasının sağlandığını unutmadan hakkımız talep edelim.

Bizlere sözüne güvenilir ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile  herkese eşit mesafede hakkaniyet içerisinde göreve gelecek insanları kadroları seçmek düşer. Oyunuza bilinçli bir şekilde sahip çıkmanız tenenisi ile Saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.(Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı)

Share
531 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?