ÜST REKLAM

logo

reklam

“SEÇİLMİŞLERİN YERİNE ATAMA YAPMASI KABUL EDİLEMEZ”

Samandağ Eğitim Sen: sorumluluğumuzun farkındayız!

Samandağ Eğitim Sen Yönetimine 3. Kez seçilen Cüneyt Kayıkçı ve Esat Kudret’in Genel Merkezce Sendika yöneticiliğinden düşürülmesi üzerine Samandağ Eğitim Sen Yönetimi dün açıklamada bulundu.

‘Genel Merkezde 3-4 kişinin, konumlarını kullanarak, bizden değil anlayışı ile Samandağ’da son kongrede şekillenen üye iradesini hiçe sayarak, SEÇİLMİŞLERİN yerine ATAMA yapması kabul edilemez’ diyen Samandağ Eğitim Sen Temsilciliği, “Samandağ Eğitim Sen 20 Ocak’ta, sendikayla alakası olmayanların müdahalelerine rağmen yeni yönetimini ve Şube delegelerini 700’e yakın üyenin katılımı ile seçmiştir.

Kongrede üye iradesini arkasına alamayanların, yereldeki minyatürleri oldukları Genel Merkezlerine güvenerek, ATAMA usulü ile Samandağ Eğitim Sen’li üyeleri yönetebileceklerini düşünmeleri büyük bir yanılgıdır ve büyük bir öz saygı yoksunluğudur.

ÇÜNKÜ;

  • Sığındıkları ve gerekçe olarak gösterdikleri Tüzük bizim tarafımızdan değil, Memuru oldukları Genel Merkez tarafından defalarca ihlal edilmiş ve dilmektedir. Çok iyi biliyoruz ki aralarında yaptıkları mutabakat metni ile Mart ayında yapılacak bütün kongrelerde bize uyguladıkları 3 dönem kuralı uygulanmayacaktır. Bizden önce birçok temsilcilikte de uygulanmamıştır.
  • Üç dönem kuralının kadro sorunu nedeni ile bu dönem uygulanmayacağı bizzat genel başkan düzeyinde dile getirilmiş ancak yine kendi tabirleri ile “NOKTA ATIŞI” yapılarak Samandağ bu kapsamın dışında tutulmuştur.

NEDENİ BELLİDİR!

  1. Genel merkezin, tepeden ittifak ile şekillendiremediği tek şube Hatay’dır ve Hatay Şubenin en çok üyeye sahip sendikası Samandağ Eğitim Sen’dir.
  2. Gerek Samandağ Eğitim Sen gerekse Hatay Şube sendikal mücadelede memur kafalılığı defalarca reddetmiş ve üyesinin ile yerelinin sorunlarını önceleyen bir sendikal mücadele perspektifi ile hareket edeceğini defalarca dile getirmiş ve hareket etmiştir.

Bu gün Samandağ Eğitim Sen’in 10. Olağan kongresinde en çok oyu alarak seçilen iki arkadaşımızın (Cüneyt Kayıkçı-Esat Kudret) Genel Merkezce yöneticiliklerinin düşürülmesi ve yerine atama usulü iki ismin belirlenmesi üye iradesine saygısızlıktır.

Samandağ Eğitim Sen bu saygısızlığı kabul etmeyecektir. Üyesine saygı gereği üyenin verdiği yetkiyi kullanacaktır.

Süreçle ilgili yaşananları bütün ayrıntıları ile üyelerimizle ve kamuoyu ile paylaşacağımızı üyelerimize ve kamuoyuna saygılarımızla duyururuz”dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
1071 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?