SDF-YPG, SURİYE ORDUSU VE HÜKÜMETİNE İHANET ETMEYE DEVAM EDİYOR! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

 SDF-YPG, SURİYE ORDUSU VE HÜKÜMETİNE İHANET ETMEYE DEVAM EDİYOR!

Bu haber 23 Ağustos 2016 - 11:14 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi.

Kobane ve Rojava’da ABD ve Fransa’ya toplamda 3 havaüssü kurdurtan YPG, Haseke’de SDF ile birlikte Suriye ordusu mevzilerine saldırarak Amerikan emperyalizmine hizmet etmeye devam ediyorlar.

ypgli askerler

Rusya Life’ın aktardığı habere göre SDF komutanlarından Talal Silo, Haseke’de YPG ile Suriye ordusu arasında yaşanan çatışmalar ve Rusya ile ilişkiler hakkında konuştu. SDF’nin Rusya ile ilişki kurmasının ABD tarafından yasaklandığını söyleyen Silo, Haseke’de Suriye ordusuyla yaşanan çatışmalar için ise “ABD’den sinyal aldık” dedi.

Silo’nun açıklamaları şöyle:

‘Suriye ordusu ile birlikte değiliz, Rusya ile görüşmemiz yasak’

“IŞİD’e karşı mücadelede Suriye ordusu ile birlikte davranmayacağız, yalnızca ABD öncülüğündeki koalisyon ile hareket edeceğiz. ABD ve koalisyonun partneriyiz ve kararı onlar verir. Ruslar ile görüşmek yasak, çünkü ABD koalisyonuna bağlıyız. Özgür irademiz mevcut ancak Amerikalılardan sinyal gelmeden saldırıya geçemeyiz.”

“ABD sinyal verdi, Suriye ordusuna saldırdık”

“SDF’ye Ruslar ile irtibat kurmama karşılığında uluslararası koalisyonun sağlayabileceği tüm korumanın sunulacağı belirtilen bir anlaşma sunuldu ve biz de Amerika ile olan ittifakımıza bağlıyız. Elbette istediğimiz gibi hareket edebiliriz ama ABD’lilerden sinyal gelmeseydi Suriye ordusuna saldıramazdık”

Talal Silo kimdir?

Talal Silo, Suriye ordusunda albay rütbesiyle görev yapmaktayken çatışmaların başlamasıyla 2011 yılında birliğinden firar etti ve Türkiye’ye kaçtı.  2013 yılına kadar Türkiye’de kalan Silo, daha sonra Suriye’ye geri döndü ve 2015 yılında SDF’ye katıldı.

Şu an SDF sözcülüğü ve komutanlığı yapmakta.