SAZLI, SÖZLÜ DAYANIŞMA GECESİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SAZLI, SÖZLÜ DAYANIŞMA GECESİ

Bu haber 28 Haziran 2019 - 9:58 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

CHP Kadın Kolları Yönetiminden

Samandağ CHP Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber ve Kadın Kolları üyeleri Türkiye’de 31 Mart 2019 ve 23 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen İstanbul seçimlerinde halkın iradesinin kazandığını ifade ederek konu üzerine geçtiğimiz Çarşamba akşam saat 19.30’da Samandağ Kültür Merkezinde bir dayanışma gecesi düzenlediler.

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen dayanışma gecesinin sunuculuğunu Lora Hatay Nikâh Şekerleri Organizasyon İşletme sahibi Sibel Eryılmaz ve Vahit Kayıkçı gerçekleştirdi. 

Gerçekleşen etkinlik öncesinde Samandağ CHP Kadın Kolları Başkanı Mali Müşavir Yüksel Berber bir konuşma yaptı.

Kadın Kolları Başkanı halkın iradesi kazandı. Demokrasinin zaferini bize kardeşlik duygularıyla yaşatan bütün emekçi Berber konuşmasında; “Türkiye’de demokrasi kazandı. 31 Mart 2019 ve 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerinde kahramanlarımıza selam olsun. Ayrıca bu süreçte büyük emekleri için seçimlere başarısı ile damga vuran İstanbul il başkanımız kadın dostu arkadaşımız sayın Canan Kaftancıoğlu’na Samandağ kadınlarından selam olsun. Her kesimden insanı bir araya getirmeyi başaran umudumuz, ışığımız ve gelecek günlere inancımızın simgesi haline gelen sayın Ekrem İmamoğlun’u tebrik ediyoruz. İlçemizden İstanbul’a selam olsun. Partimizin yerel seçimlerdeki başarısının genel seçimlere yansıması dileğiyle. Biz kadınlar istersek dünyayı değiştirecek güce sahibiz.

CHP Samandağ İlçesi Kadın Kolları Yönetimi ve üyeleriyle birlikte sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsayacak şekilde ‘CHP Samandağ ilçesi kadın kolları korosunu kurduk. Bu dayanışma gecemizin düzenlenmesinde emeği geçen sponsorlarımız ‘Karaçay Aktif Yaşam Merkezine, Hatay Milletvekillerimiz Sayın Serkan Topal’a, Suzan Şahin’e, Mehmet Güzelmansur’a, İsmet Tokdemir’e, İlçe Örgütüme, İlçe Gençlik Kolları Yönetimine,  Samandağ Belediye Başkanı Sayın Refik Eryılmaz’a, davetime katkı sunan bütün esnafımıza kadınlarımıza gençlerimize her zaman yanımda emek veren yürekli kadın kolları yönetimime ve üyelerimize şahsım ve yönetimim adına çok teşekkür ederim. Saygılarımla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

Kadın Kolları Başkanı Berber’in konuşmasının ardından Samandağ Belediyesi Meclis Üyesi Esen Dibek ve Samandağ Kadın Kolları Yönetimi “Kadınlar Vardır” adlı şarkıyı ve “Ben Kadınım adlı şiiri seslendirdiler.

CHP Kadın Kolları yönetiminin gerçekleştirdikleri gösterinin ardından Defne Halk Korosu, seslendirdikleri şarkılar türküler ve halk oyunları gösterisiyle büyük alkış topladı.

Gerçekleştirilen dayanışma gecesine Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Başkan Eryılmaz’ın eşi Selda Eryılmaz, Samandağ CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı, Samandağ CHP Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşen, Gençlik Kolları üyeleri ve birçok Partili vatandaş katılım gösterdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films