“SAYIN KILIÇDAROĞLU, ÇİFTÇİLER; ZULÜM DERECESİNDE HAKSIZLIK YAŞIYOR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“SAYIN KILIÇDAROĞLU, ÇİFTÇİLER; ZULÜM DERECESİNDE HAKSIZLIK YAŞIYOR”

Bu haber 07 Haziran 2022 - 12:58 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi.

Samandağ Ziraat Odası Yönetim Kurulu adına Başkan Selim Kamacı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yazdığı mektubu kamuoyuyla paylaştı. Oda Başkanı Kamacı’nın çiftçilerin durumunu paylaştığı mektupta, yanlış tarım politikasına değinildi.

Kamuoyuyla paylaşılan mektupta; “Sayın CHP Genel Başkanımız: Kemal Kılıçdaroğlu mukaddemen Şahsım, üyelerimiz ve çiftçilerimiz adına sizlere selam ve saygılarımızı sunarız.

Sayın Genel Başkanımız:

13 Mayıs 2022 tarihinde Samandağ ilçesinde çiftçilik ile iştigal eden, üreten çiftçilerimiz İktidarların bugüne kadar izledikleri ve ısrarla uyguladıkları yanlış Ulusal Tarım politikaları neticesinde uğradıkları kayıplar, yaşadıkları ve yaşamaya devam ettikleri olumsuzlukları dile getirmek, çözüm önerileri sunmak ve yetkilileri bu yönde uyarmak üzere

Ayrıca; Samandağ İlçesi özelinde yıllardır gündemini koruyan, bütün itiraz ve serzenişlerimize rağmen çözülmeyen derinleşen ve içinden çıkılmaz hale dönüşen; D.S.İ bağlı Yarseli Sulama Birliği kurumunun çiftçilerimizden sulama suyunu kullanandan dekar başına 800 TL kullanmayan kendi imkanları ile sulayanlardan 500 TL olmak üzere sulama ücreti tahsil edecekleri ve bu tahsilatları yaparlarken kullandıkları kabul edilemez üslupları ve yöntemlerinden duydukları rahatsızlıkları dile getirmek amacıyla ekte sunduğum ve 5 sayfadan oluşan basın açıklaması yapmış bulunmaktayız.

Sayın Genel Başkanımız; sözünü ettiğimiz ve ekte sunduğumuz basın açıklamamızı okumanız neticesinde çiftçilerimizin D.S.İ tarafından zulüm derecesinde haksızlıklara maruz kaldıklarına şahit olacaksanız bu minvalde üzerinde durmakta olduğumuz sorunların Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından irade konması halinde çözümlenebileceğine inandığımız çözüm odaklı önerilerimizi sunmak, görüş bildirmek ve ortak akıl ile çözüme ulaşma arzusundayız.

Zira bu noktada D.S.İ yetkilileri sulama ücretlerini aşağıya çekebilmeleri için Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından üstlenilmesi gereken sorumluluklar ile yatırımların yapılması gerektiği yönünde açıklamalar yapmak sureti ile sorumluluğu Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yüklemektedirler.

Sizlerden istirhamı arzımız: Tevcihleriniz ve himayeleriniz doğrultusunda Sayın Hatay İl Başkanımız, Sayın Hatay Milletvekillerimiz, Sayın Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız, sizlerin görevlendireceği gözlemciler de olmak üzere çiftçilerimizle çözüm odaklı toplantı yapılması yönünde bizlere yardımcı olmanızı istirhamı arz eder, Sevgi ve hürmetlerimizi sunarız.”

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı