ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Aralık 2016

SAVAŞ’TAN “ENGELLİLER” MESAJI

lutfu-savas-igc3

SAVAŞ’TAN  “ENGELLİLER” MESAJI

Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, bir mesajla, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutladı.

SAVAŞ’ın mesajı özetle şöyle: “Bugün, Türkiye’de, birçok konuda olduğu gibi engellilerimiz de birçok sorun yaşamakta ve toplum içerisinde görünür-görünmez birçok ayrımcılığa maruz kalmaktadır. Türkiye’nin, engelliler başta olmak üzere, toplumun bütün kesimlerini kapsayan, ekonomik ve sosyal her tür alanda uygulanabilir bir ‘ayrımcılığın önlenmesi yasasına’ ihtiyacı vardır. Çünkü ancak o zaman toplumsal eşitlik ve adalet sağlanacak ve insan haklarına duyarlı bir toplum yaratılabilecektir.

Engellilerimizin yaşam koşullarının ve günlük hayatta yaşadıkları sorunların görmezden gelindiğini unutmamak ve onların insanlık mücadelelerine destek vermek birer vatandaşlık görevi olarak hepimizin sorumluluğudur. Engellilerimiz insanlığa yaraşır bir gelire sahip olmalı ve sosyal yardım adı altında dağıtılan sadakaya son verilerek onurlu bir toplum yaratmalıdır. Engellilerimizin sosyal yaşantıya katılabilmeleri için engellerinin kaldırılması ve onlara toplum içinde her yerde uygulanan ayrımcılığa son verecek uygulamaların hayata geçmesi gerekmelidir. Engellilerimizin en çok ihtiyacı olan medikal alanda ise hiçbir kısıtlama olmadan sağlık gereksinimlerine kavuşmaları sağlanmalıdır.

Bütün bu sorunlara rağmen, bizlere onurlu bir yaşam mücadelesiyle örnek olan tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor ve engellerin kalktığı bir toplumda hep birlikte mutlu ve sağlıklı yarınlar diliyorum.”

Share
617 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?