SAVAŞLARIN OLMADIĞI, ÇOCUKLARIN ÖLMEDİĞİ BİR DÜNYA TEMENNİSİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SAVAŞLARIN OLMADIĞI, ÇOCUKLARIN ÖLMEDİĞİ BİR DÜNYA TEMENNİSİ

Bu haber 27 Aralık 2016 - 11:59 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.

 

Bale Merkezi’nden yılsonu gösterisinde;

dsc_0080

İlçemizde faaliyette olan Samandağ Bale Jimnastik ve Müzik Merkezi, geçtiğimiz Pazar günü Samandağ Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği etkinlik ile konuklara bale ve müzik resitali sundu.

Her yıl Aralık ayının son haftasında bale ve müzik dinletisi düzenleyerek geleneksel hale getirdiği etkinliğe çok sayıda bale ve müzik sever katıldı.

Samandağ Bale Jimnastik ve Müzik Merkezi’nin gelenekselleştirdiği, saat 13:00’da başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Kurum Müdürü Songül Yüce yaptı.

Yüce, yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi, ”sayın basın mensupları, sayın veliler, sevgili öğretmenler ve öğrenciler. Etkinliğimize hoş geldiniz. Biz, her yıl bu etkinliği savaşların olmadığı, çocukların ölmediği bir dünya temennisi ile düzenliyoruz. 2005 yılında kurduğumuz bale merkezimizde amaçladığımız hedefe ulaştık diyebilirim. Kurumumuzda eğitim gören kimi öğrencimiz şu an eğitmenlik yapıyor, kimi öğrencimiz ise kendi bale merkezini açtı. Biz çalışmalarımızın meyvesi olarak iyi bireyler yetiştirmenin uğraşı içindeydik ve bu uğraş içinde olmaya devam edeceğiz.”

Kurum müdürü Yüce’nin, yaptığı konuşmasının ardından minik balerinler sahneye çıkarak geleceğin Rengin Taş’ları, Neslihan Perker’leri, Hülya Aksu’ları olma yolundaki hünerlerini sergilediler. Minik balerinlerin sergiledikleri performansları salonda bulunan bale ve müzik severler tarafından büyük alkış aldı.

afdah.info

voir films