ÜST REKLAM

logo

reklam

“SAVAŞA HAYIR BARIŞ HEMEN ŞİMDİ!”

 

 

Samandağ Eğitimsen Temsilciliği, dün basın açıklamasında bulundu. Eğitim-Sen binasında yapılan açıklamaya geçmiş dönem CHP İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan, SYKP İlçe Örgütü ve HDP Samandağ İlçe Örgütü üyeleri yanı sıra Eğitim-Senli öğretmenler de katıldı. Eğitimci arkadaş Karataş’ın okuduğu açıklamada, ‘Zeytin Dalı ile savaş olmaz, ancak ve ancak barış olur ve olmalı” dendi.

‘Afrin’de yeni hesaplar, yeni trajediler ve yeni üç maymun oyunları’ diyerek sözlerini sürdüren Eğitimci Karataş, “Ortadoğu yine ABD ve RUSYA çıkarları uğruna kan gölüne çevriliyor. Ortadoğu’da Emperyalistlerin, Siyonistlerin yarattığı savaşlardan (büyük ustanın dediği gibi) Dağlar,insanlar hatta ölüm bile yoruldu…

Ortadoğu projelerinde Türkiye’yi bataklığın içine itenlerin, kaç Mehmetçik ölür, kaç Afrinli ölür, kaç Reyhanlılı ölür, hiç umurlarında değil. Samandağ EğitimSen olarak, Reyhanlıda kör savaşın bombalarından ölenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz.Türkiye komşularla sıfır sorun moduna acil dönmelidir.

ABD, Rusya, İran, ve Suriye dostlar pazarda görsün basın açıklamalarıyla gündemi geçiştirmeye çalışmaları bu savaşın, bu bataklığın hangi  masa başlarında, hangi pazarlıklarla yapıldığından hepsi birbirinden haberdardır.

İçerde siyasi ve ekonomik yönden  sıkışan AKP iktidarı, bu savaş macerasıyla, milliyetçi cepheyi de seçime kadar elinde, avucunda tutmaya çalışmaktadır. Dışarda ise Soçi toplantı hesapları, Esad ile zoraki kurulacak köprülerin hesapları, İdlip’e karşı Afrin takası hesaplarıyla AKP toz duman içinde savaş sahnesinde kalıp içerde ve dışarda nefes almak istiyor.

Savaş karşıtı olmak, savaşa karşı barışı savunmak bile yasaklandığı, Muhalefetten “tam destek” alındığı, basına ayar yapıldığı bu savaş macerasında, iktidarın güç gösterisi kadar da yanlış hesapların korkusu içinde olduğu anlaşılmaktadır.

Bunların üstüne Diyanet İşleri’nin tüm yurtta Fetih suresinin Camilerde okutulmasını istemesi, İslam dininin barış dini olduğunu söyleyenleri yalancı çıkarmıştır.

İdlip Emirliğinden getirilen, terörün kendisi olan, sözde ÖSO olan kan emici canileri de otobüslerle taşıyarak Afrin’e sokulmasının ne gibi huzur ve barış getireceklerini dün Alevi katliamlarında da görmüştük..

Ülkemiz, AKP iktidarının savaş maceralarına kurban edilmemelidir. Afrin yıllardır orda ve Suriye’ye aittir, Suriye’nin kaderine Suriye halkları karar verecektir.

Savaşın, savaşların kazananı olmamıştır. Ortadoğu’da barış ve kardeşlik içerisinde yaşamak mümkün. Huzur ve özgürlük içinde yaşamak mümkün. Savaş çok pahalıya patlayacak, ama barış sadece elini gerçek ZEYTİN DALIYLA uzatmakla yeterlidir. Kin ve nefret ile halkları birbirine düşürenleri tarih affetmeyecektir.  SAVAŞA HAYIR BARIŞ HEMEN ŞİMDİ!” dendi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Arşiv

Share
422 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?