ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Eylül 2017

SATRANÇTA GURURUMUZ DİYAP BÜYÜKAŞIK   “ FM” OLDU

 

 1. Beyaz Kale Satranç Kulübünün başarılı satranç sporcusu Diyap Büyükaşık elde ettiği başarılar sonucunda Satranç’ta Uluslararası unvan olan FM (FIDE Master – FIDE Ustası) olarak Hatay’da bir ilke daha imza attı.

  Geçtiğimiz günlerde Sırbistan’da yapılan Silver Lake Açık Satranç Turnuvasında Avrupa şampiyonu olarak bir kez daha gururumuz olan sporcumuz Diyap Büyükaşık  2300 ELO barajını aşarak FM ünvanını almaya hak kazandı.

  Hatay Satrancına Hatay birçok ilki yaşatan gururumuz Diyap Büyükaşık FM ünvanı ile bir yenisini daha katmış oldu.

 2.  

  Günden güne başarılarına yenilerini ekleyen Diyap Büyükaşık ile gurur duyduklarını ifade eden Beyaz Kale Satranç Kulübü Başkanı Erkal Büyükaşık,Hiçbir destek almadan tamamen kendi imkanları ile bir çok uluslararası başarıya imza atan FM Diyap Büyükaşık isminin daha bir çok başarı ile önümüze çıkacağının altını çizdi.

  Büyükaşık: “Hatay’da yetişip FM ünvanını ilk alan sporcu özelliğindeki Diyap Büyükaşık’ın yetkililer tarafından sahip çıkılması gerektiğine inanıyorum. Satranç’ta Uluslararası arenada önemli sporculardan biri olan Diyap Büyükaşık’ın ülkemizde ve ilimizde yetkililer tarafından dikkat çekmemesi üzücüdür. Tamamen kendi imkanlarımız ile elde edilen başarılara yenilerini eklemek adına sporcumuz Beyaz Kale Satranç Kulübünde çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.Hatayımıza ilk FM ünvanını kazandıran Diyap Büyükaşık’ı yürekten kutluyor bundan sonraki müsabakalarında başarılar diliyorum.”dedi.

  FM ünvanını almanın haklı gururunu yaşadığını ifade eden Diyap Büyükaşık, başarısının arkasındaki isimler olan Beyaz Kale Satranç Kulübü Başkanı Erkal Büyükaşık başta olmak üzere tüm hocalarına teşekkür etti.

  Haber: Ali Doğru

Share
617 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?