SATİYAD'TAN BAŞKAN NEHİR'E ZİYARET | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

SATİYAD’TAN BAŞKAN NEHİR’E ZİYARET

Bu haber 15 Ağustos 2016 - 19:17 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

JUF

SATİYAD’TAN BAŞKAN NEHİR’E ZİYARET

Samandağ Turizm İşletmecileri Yatırımcıları Derneği (SATİYAD) dün 10:00’da Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i makamında ziyaret etti. Dernek başkanı Truva Life Otel İşletme Sahibi Tahsin Boğday önderliğinde gerçekleşen ziyarete, dernek üyelerinden; Fırat Nargile işletme Sahibi Fırat Düzen, Sandal Kafe işletme sahibi Muharrem Deniz, , Kale-sur İşletme Sahibi Seyran Miçooğulları, Mobidik Kafe İşletme Sahibi Naci Kaya, Keyifli Kahve Dünyası İşetme sahibi Haşim Aladağ, Karabey resturant işletme sahibi Yusuf Emir, Mehmet Doğru ve ilçemiz Mali müşavirlerinden Yüksel Berber Katıldı.

Ziyaret öncesi SATİYAD Dernek üyeleri Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kamacı’yı ziyeret etti.

SATİYAD Başkanı Tahsin Boğday; “ öncelikle bizi makamınıza kabul ettiğiniz için dernek adına teşekkür ediyorum. Henüz yeni kurulan derneğimiz Samandağ’ına yararlı projelerle katkı sağlamak amacıyla kuruldu. Esnaf arkadaşlarımızla kurduğumuz bu dernek umarım iyi projelerle karşınıza çıkacak. Denizde ki birçok sıkıntıyı bir çatı altına toplayıp birlikte çözüm aramak için kurduk. Denizdeki atıklar elektrik kesintileri, kirli derenin yarattığı koku, karasinek gibi bir sürü sıkıntımız var.” dedi.

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kamacı; “ derneğinizin yeni olmasından ötürü hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Denizdeki gerek sıkıntıları neler olduğunu sizler kadar halkta bilincinde. Bizlerde bunun farkındayız. Turizm sektörde farklı işler yapıyorsunuz. Hepinizin ayrı işletmesi var.  Bizde bu sıkıntılarımızı gerek yönetim gerek bizlerce halletmeye ve düzenlemeye çalışıyoruz. Derneğin hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Buğday; “Ne yazık ki eğlence vergisi ödenekleri çıkıyor karşımıza. Fakat öyle ki ilçe emniyetin bize uyguladığı tavırdan ne bizler nede işletme sahipleri memnun. Bu konuda ki tavır ve tutumları bizleri çok kötü etkilemesinden ziyade bulunan müşterilerin tereddütle bakmasına işletme hakkında yalan yanlış konuşulmasına neden oluyor. Bu konuda bir sonraki ziyarette emniyet müdürlüğüne bu konuda ki şikayetlerimizi sunağız elbet. Belediye kararıyla akşam saatlerinde ki canlı müzik konusunda saatler verilmiş. Fakat şu bilinmeli ki orada ki her kısıtlama turizm açısından gelişmemizi engelliyor. Bu konuda biz belediyeden de destek istiyoruz” dedi.

Kamacı; “ bu konuda gereken neyse o olacak. Fakat belediye olarak bizim artık fazla bir gelirimiz yok. Ama elimizden geldiğince size destek olacağız” dedi.

Ziyaret Başkan Nehir’in gelmesi ile makamında devam etti.

Başkan Nehir; “ öncelikle derneğiniz hayırlı uğurlu olsun.  Daha iyi çözümler bulabilme amaçlı güzel bir dernek” dedi.

Ziyaret sırasında kıyı kenar çizgisine de değinildi.

Kıyı kenar çizgisi mağdurları olarak  dernek üyeleri; “ kıyıda deniz tarafında olan tüm işletmelerin yıkılacağının bilincindeyiz. Fakat sıkıntı şu ki geleceğimiz belli değil. Turizm amaçlı burayı güzelleştirmek istesek geleceğimizin belli olmamasından kaynaklı işletmelerimize yatırım yapamıyoruz. 20 yıla yakındır müzik yapılıyor.  Son bir yılda bir çok kısıtlama bizlerin daha çok gerilememize neden oldu. Elektrik sıkıntılarımız bilhassa yine aynı müşterilerimiz akşam yemeğini yerken hemen elektrik kesiliyor. Müşteriler durumdan rahatsız olup iş yerimizden koşar adımlarla çıkıyor. Ciddi bir yatırımın yapılması elbette ki bizi mutlu eder. Bizler mağduruz ve bu mağduriyetimizi sizn de desteğinizle yıkmak istiyoruz” dedi.

Konuyla ilişkin cevap veren Başkan Nehirbizlerde bu gibi sıkıntıların farkındayız. Fakat sizler bir konuda sıkıntı yaratıyorsunuz. Sesten gece evelrişmizde uyuyamaz olduk. Çarpık kentleşme. Kafelerinizin hemen yanında yazlık evler var ve orada yaşan çoluk çocuk, genç, yaşlı, hasta bulunuyor. 300 kişi bu konuda siz gibi mağdur ise halkın 10002ni sesten şikayet ediyor. Şikayette bize değil direk emniyete gidiyor. Haliyulede ekipler mekanı ziyaret ediyor. Onların bu davranız tutumları hakkında da görüşme ayarlamalı ve çözüme odaklı olmalısınız. Bizler bu konuda size de destek sağlamay çalışacağız.” dedi.

Dernek başkanı Tahsin boğday; “bizleri makamınıza kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Nehir; “sizleri güzel projelerle görmek istiyoruz. Derneğiniz hayırlı uğurlu olsun. Ve düzenlenen her yeri görmenizi temenni ediyorum” demesiyle son buldu.

 

afdah.info

voir films