ŞAMPİYONLUĞU ELDEN BIRAKMIYOR | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

ŞAMPİYONLUĞU ELDEN BIRAKMIYOR

Bu haber 12 Şubat 2018 - 7:52 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Mağaracık Ortaokulu Yine Şampiyon Yine Şampiyon…

Mağaracık Ortaokulu 2017/2018 eğitim öğretim yılı Okullar Arası Küçük Kız Basketbol müsabakalarında il şampiyonu olurken yıldız kızlar kategorisinde ise Hatay İkincisi oldu. Küçük Mağaracık Ortaokulu Kızları Grup maçlarında Sümerler Ortaokulu’nu ve Özel Hatay Doğuş Okulu’nu farklı bir skorla geçip grup 1. olduktan sonra Antakya finalinde Özel Bahçeşehir Koleji ve Beyhan Gencay Ortaokulunu yenerek yarıfinal serisine ulaştı.

Mağaracık Ortaokulu Müdürü Ferhat Şahinoğulları, yarı finalde Arsuz Uluçınar Ortaokulunu yenen kızların, final maçını İskenderun Namık Kemal Ortaokuluyla yaptığını müjdeledi. Zevkli ve kıyasıya çekişmeli bir mücadele sonrası 6. Defa Hatay Şampiyonluğu Kupasını Mağaracık Ortaokulu kızlarının okullarına aldığını belirten Mağaracık ortaokulu Müdürü Şahinoğulları, 16 Mart’ta  yapılacak olan küçük kız bölge müsabakalarında Hatay’ı temsil etmeye hak kazandıklarını belirtti.

Yıldız kızlar gurubunun grup müsabalarında Samandağ Atatürk Ortaokulunu ve Özel Doğuş Ortaokulunu yenerek grup birincisi olduktan sonra Antakya Gazi Ortaokulunu yenip Beyhan Gencay Ortaokuluna mağlup olduklarını belirten Müdür Şahinoğulları, “yarı finalde İskenderun Namık Kemal Ortaokulunu yenen kızlarımız final müsabasında Beyhan Gencay Ortaokuluna mağlup olmuştur.

Böylelikle Mağaracık Ortaokulu Yıldız Kızları Hatay 2.liğine ulaşıp 22 Şubat’ta Mersin’de yapılacak olan Yıldız Kız Bölge Müsabakalarında Hatay’ı temsil etmeye hak kazanmışlardır.

Bu başarılarda büyük özveri ile emek sarfeden Beden Eğitimi Öğretmeni Sezai İtah’a, şampiyon kızlarımıza, ulaşım sponsorluğunu üstlenen Kurtuluş Öğrenci Servisine, Okul Aile Birliği Başkanı Aydın Arslan ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

(Haber: Ümit Sağaltıcı – Foto: Haber Merkezi)

 

 

afdah.info

voir films