ÜST REKLAM

logo

reklam
13 Aralık 2016

SAMİMİ DEĞİLSİNİZ BAY NEHİR!

 

mithatnehir1_2207

SAMİMİ DEĞİLSİNİZ BAY NEHİR!

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, önceki gün ”5 Aralık Dünya Kadınlar Günü” vesilesiyle bir kutlama mesaj yayımladı.

Nehir’in yayımladığı mesajın bir bölümünde şu ifadeler yer alıyor: ”Laik, demokratik cumhuriyetin kadın hakları bağlamında sağladıklarına karşı, son yıllarda mevcut siyasi iktidarın kadını yok sayan politikaları kadının özgürleşmesinin önünde engel oluşturmaktadır. Bu politikaların sonucu kadına yönelik şiddet, kadın yoksulluğu, kadın işsizliği, çocuk gelinler, okula gönderilmeyen kızlar, cinsel istismar, taciz, tecavüz her geçen gün artmaktadır.”

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, yayımladığı mesajda bu ifadeleri kullanırken, zabıtaların tartaklamaya çalıştığı civciv satan insanın bir ”kadın” olduğunu, sebze meyve satan kadınlara yine zabıtaların sözlü şiddetini, bizzat kendisinin bulunduğu ”yandaş basın kahvaltısı”nda kanser hastası bir ”kadın”ın feryadına kendisinin ”Belediye ağlama duvarı değil” cevabını verdiğini unutmuş olacak ki bu ifadeleri kullanmış.

Hiç samimi değilsiniz Bay Nehir!

Samimi olduğunuza ihtimal vererek sizden şu sorularımıza cevap vermenizi bekliyoruz: Samandağ’ında sizin veya belediyenin bir çalışması olarak kurduğunuz bir ”kadın” sığınma evi var mı veya kurmayı düşünüyor musunuz, göreve geldiğiniz 2009 yılından şu ana kadar neden kurmadınız?

Samandağ’da evleri perişan olan, kışın soğuktan yatamayan ”kadın”larla ilgili bugüne kadar bir çalışma yürüttünüz mü veya hazırladığınız bir projeniz var mı?

Eşlerinden şiddet yüzünden ayrılan veya ayrılmaya yüz tutmuş ”kadın”lar ile ilgili bir destek, rehabilitasyon çalışmanız var mı?

Okuma yazma bilmeyen ”kadın”lara ücretsiz okuma-yazma kursu projeniz var mı?

Kadınları Samandağ yerelinde ”İpek Köyü” projesi dışında hayatın her alanına katacak bir projeniz yokken, bilhassa çocuğu kanser hastası olan bir kadına ”Belediye ağlama duvarı değil” dedikten sadece birkaç gün sonra ”Dünya Kadınlar Günü”nü kutladınız. Bu yüzden çelişkilerinizden dolayı hiç samimi değilsiniz Bay Nehir!

 

 

Share
737 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?