ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Eylül 2017

SAMANDAĞSPOR’DAN, VİLLARREAL’E TRANSFER

 

Samandağspor’un 16 yaşındaki futbolcusu Hüseyin Gündüz, İspanyol ekibi Villarreal’in altyapı takımlarından Primer Toque ile anlaştı.

Hatay Süper Amatör takımlarından Samandağspor’un 16 yaşındaki futbolcusu  Hüseyin Gündüz, La Liga ekibi  Villarreal‘in altyapı takımlarından  Primer Toque CF ile anlaştı. Samandağspor Başkanı Yusuf Yatkın,  Hüseyin Gündüz‘ün futbol ülkesi olan  İspanya‘da top oynamasının gurur verici olduğunu belirterek, genç futbolcunun uyum ve dil sorunu olduğunu, bunları atlatmak için de belli bir süre gerektiğini söyledi.

Samandağspor’a Transfer Ödemesi Yapılmadı

Yatkın, “16 yaşındaki futbolcumuz ile ilk aşamada profesyonel sözleşme imzalanmadığı için Samandağspor Kulübü’ne herhangi bir transfer ödemesi yapılmadı. Dünyanın her yerinde amatör futbolcudan kulüp para kazanamaz. Profesyonel sözleşme imzalanacağı zaman federasyonun her yıl belirlediği miktar ne ise kulüpten yetiştirme parası karşılığında bedeli ödenerek futbolcu profesyonel sözleşmeye imza atar” dedi.

“Gençlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz”

Samandağlı genç sporcu  Hüseyin Gündüz‘ün başarısının gurur verici olduğun ifade eden Samandağ Belediye Başkanı  Mithat Nehir, “Samandağspor Kulubü Başkanı Yusuf Yatkın başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu başarıların artması, ilçemizin her anlamda en iyi yerlere gelmesi için gençlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Haber-Foto:Ali Doğru

 

 

 

 

 

 

Share
680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?