Samandağspor’dan Anlamlı Karar; “FORMAMIZI KARARTIYORUZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

Samandağspor’dan Anlamlı Karar; “FORMAMIZI KARARTIYORUZ”

Bu haber 09 Eylül 2019 - 8:54 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.

Samandağ Spor Yönetim Kurulu, 2019/2020 Futbol sezonunu Gökhan Çobancı’ya ithaf ettiklerini ifade ederek yıl boyu dikkat çekmek için Mavi Beyaz olan formalarını federasyonun izin verdiği logoda dahil her alanını Gökhan Çobancı’nın Vefatının hemen ardından Forma Karartma kararı aldılar.

Konu üzerine Samandağ Spor Yönetim Kurulu adına Başkan Yusuf Yatkın yaptığı açıklamada; “Yozlaşma, Sözlük anlamı ” halkın geçmişten bugüne yarattığı, gelenekselleştirdiği olumlu gelenek, kültür, ahlaki özelliklerin ve değerlerinin bozulması, içinin boşaltılması ve bunların yerine bize ait olmayan yabancı yoz kültürün geçmesidir.

Samandağ toplumuyla özdeşleşen Yardımlaşma, dayanışma, haksızlığa-adaletsizliğe karşı olma, kadir-kıymet bilme, emeğe saygı, zalimin karşısında dik durma, mazlumdan yana olma, bağlılık, vefa, fedakarlık, özü sözü bir olma, emeğine, toprağına, eşine dostuna, halkına sahip çıkma sevme gibi. Ama maalesef biz bu değerlerden her geçen gün uzaklaşıyoruz…

Bunun en büyük nedeni, Eğitim sistemi, kültür-sanat (müzik, resim, spor, edebiyat, sinema vb. bütün dallarıyla) yerine bizlere dayatılan tüketim kültürü, TV-medya, internet, magazin programlarıdır. Kısa yoldan köşe dönmecilik, zengin olma hayalleri, Uyuşturucu, fuhuş, kumar, şans oyunları, çarpık eğlence kültürü-aktiviteleri, moda akımları vb. kültürdür.

Toplumda kötülükten başka bir şey konuşulmuyor. Günümüzde hırsızlıktan, yolsuzluktan, cinayetlerden, cinsel istismarlardan, kadın erkek ayrımcılığından, kadın cinayetlerinden ve savaştan başka konuşulan tek bir konu yok.

Milyonlarca çocuğumuzun kişiliği, ahlak anlayışı, zihni, insana yaklaşımı günümüz Türkiye şartlarında şekil alıyor.

Kısa bir süre önce sözde, yol verme tartışmasından ilçemizde GÖKHAN ÇOBANCI adlı gencimiz eşi ve çocuklarının gözü önünde dövülerek öldürülüyor.

Samandağ’ın gençleri ne süre bu kadar kötü oldu, Samandağ insanı bir insanın yaşama hakkını elinden alacak kadar nasıl vahşileşti.

Sonuçta bu siyasi bir tartışma değil, geleceğimizi konuşuyoruz, derinlerden çürüyoruz. Bunu dert etmemiz ve önemsememiz gerekiyor. Bu çocuklar katil doğmuyor… Bu katil zihniyeti yaratan koşulları bir an önce masaya yatırıp herkes elinden geleni fazlasıyla yapmalı. Çünkü şimdiye kadar Samandağ’ın önde gelenleri gereken sorumluluklarını yerine getirmedi.

SAMANDAĞ SPOR KULÜBÜ olarak 2019/2020 Futbol sezonunu GÖKHAN ÇOBANCI kardeşimize ithaf ediyoruz. Bu yozlaşmaya yıl boyu dikkat çekmek için Mavi Beyaz olan formamızda federasyonun izin verdiği  logo da dahil her alanını GÖKHAN ÇOBANCI kardeşimizin VEFATININ hemen ardından yönetim kurulumuzca FORMAMIZI KARARTMA kararını almıştık…

Umarım bu Siyah rengi her yıl kullanmak zorunda kalmayız… Kulübümüzün felsefesinde olan barış ve kardeşliği daha sık haykıracağız… Oynayacağımız bütün maçlarda dostluk ve kardeşlik mesajları vereceğiz. Biz yaşarken öldürülen her insan sadece kurbandır. Güzelleme yapmak onları hayata geri getirmez. Hepimizin görevi sadece yaşamı savunmak olmalı Ve gençlerimize düşlediğimiz bir gelecek için yaşam alanları yaratmalıyız. Çocuklarının ve ülkelerinin geleceğinden endişe duyan herkesle bir olup mücadele etmeli ve güç verilmelidir

Bu tarihsel bir görevdir… Derdimiz toplum insanımızın gençlerimizin daha da büyük yaralar almaması…  İyi güzel ve düzgün her ne olursa, yapılırsa yanlarındayız…

Tüm insanlık için, Onur için, Onurlu yaşamak için,

Haksızlık için..!  Geleceğimiz olan doğru nesiller için daha fazla çabalamalıyız” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı