Samandağlı temiz bir kent, bakımlı bir sahil şeridi istiyor! BU MEMLEKET SAHİPSİZ Mİ? - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

Samandağlı temiz bir kent, bakımlı bir sahil şeridi istiyor! BU MEMLEKET SAHİPSİZ Mİ?

Bu haber 18 Eylül 2020 - 8:36 'de eklendi ve 182 kez görüntülendi.

İlçemizde birçok fikir ayrılıklarına sebep olan sahil şeridi, can kırıklarına da sebep olmaya başladı. Vatandaşın park alanının satış noktasına dönmesinin rahatsızlığı, Hz. Hıdır Türbesi’nin etrafının kirliliği vatandaşa illallah dedirtirken; sahilde kırık cam parçalarının hayati risk oluşturması bardağı taşıran son damla oldu. Yerel yöneticilerin kirletme temiz kalsın çağrılarının, temizlik kampanyalarının sonuçsuz kalması bu alanda farklı bir adımın hayata geçmesi gerektiği ihtiyacını doğurdu. 

‘Bu memleket sahipsiz mi dedirten görüntüler, turizm kentine de yakışmıyor’ diyen vatandaşlar sahil şeridinin doğasına aykırı projelerin yapılmaması gerektiği kanaatinde olduklarını beyan ettiler.

Konu ile ilgili röportajlarımız sonraki sayılarımızda yer alacaktır.

Deniz Sitesinde oğlunu parkta gezdirirken düşme sonucu ağır yaralanan oğlu ile ilgili bilgi aldığımız M. T, “ailemle yürürken, kırılan bira camları yüzünden oğlum ölüm tehlikesi geçirdi. Birayı içip kırmışlar üstü kum ile örtünmüş, deniz kenarında çocuk üstüne düştü eli bileğinden kesildi. Tendon diye bir damar kesildi, aciliyeten Samandağ Devlet Hastanesine kaldırıldı, Plastik Cerrahi Doktor lazım olduğu için Hatay Devlet Hastanesine sevk edildik.

Hatay Devlet Hastanesi’nden Araştırma Hastanesine sevk edildik. Plastik cerrahisi doktor sabah saatlerinde Araştırma Hastanesinde ameliyata alacak, ilgilenen uğraşan seferber olan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Buradan belediyeye sesleniyorum lütfen oraları camlardan temizlemeye çalışın. Deniz kenarında Cam parçaları dolu. Güzel dileklerde bulunan Dua eden tüm yüreklere teşekkür ediyorum. Yakın İlgilerinden dolayı  CHP Hatay Milletvekillerimiz Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal’a çok teşekkür ediyorum” dendi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı