ÜST REKLAM

logo

reklam
31 Mart 2017

SAMANDAĞLI GENÇ ŞAİRLER KAÇIRMASIN

 

Hatay’daki tüm lise öğrencilerini kapsayan şiir yarışması düzenleniyor.

Payas Belediyesi öncülüğünde, Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği işbirliğiyle düzenlenen Yarışma’nın konusu, ‘Kainatın Efendisi Sevgili Peygamberimiz’. Başvurular, yarından itibaren 17 Nisan’a kadar yapılabilecek.

Payas Belediyesi, iki kurumla işbirliği halinde, ilimizdeki tüm lise öğrencilerini kapsayan bir Şiir Yarışması düzenliyor. Payas Belediyesi, Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği arasında dün buna dair bir Yarışma Protokolü imzalandı. Protokole; Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ile Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak imza attı. Antakya Anemon Otel’deki imza törenine 3 kurumun yöneticileri ile diğer davetliler katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Yarışma’nın, il genelindeki tüm lise öğrencilerini kapsayacağını belirtti. Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da, Peygamberimizin hayatının lise gençliğince örnek alınmasını hedefleyen bu Yarışma’da birinci gelecek şiirin yazarına 5000 TL, ikinciye 4000 TL ve üçüncüye de 3000 TL para ödülü verileceğini bildirdi.

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, peygamberimizin emaneti ve değerlerinin hatırlanması amacıyla düzenlenen Yarışma ‘da katılımın yüksek olmasını arzu ettiklerini, Yarışma başvurularının yarından itibaren başlayacağını ve 17 Nisan Pazartesi günü sona ereceğini bildirdi. Başkan Altan, sonuçların ise 21 Nisan Cuma akşamı Payas Sokullu Külliyesi’nde ilan edilip ödüllerin dağıtılacağını sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından Protokol imzalandı.

Haber Merkezi

Share
641 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?