SAMANDAĞ'IN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELERE ADIM ADIM | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

SAMANDAĞ’IN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELERE ADIM ADIM

Bu haber 30 Mayıs 2019 - 15:03 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Türkiye İş ve Cemiyet Hayatının önemli isimlerini ilçemizde ağırladı.

İlçemize misafir olanlar arasında Kosifler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kosif ve kardeşi Süleyman Kosif, Azure Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, Kilazzi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sözbilir, Mimar ve yazar Ali Esad Göksel, Soyak Holding kurucusu Yılmaz Soyak’ın damadı işadamı Rasim Sengir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Mithat Ali Kabaali ve Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel katıldı.

Dervişan Tesislerinde, işadamları ile yapılan toplantıda başta Samandağ olmak üzere tarih, kültür ve sanat konuşuldu.

Başkan Eryılmaz, Türkiye’nin önemli işadamlarının ilçemizde toplamanın umut verici bir gelişme olduğunu belirterek; “  Kültürün ve tarihin kenti Samandağımızda,  Kosifler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kosif ve kardeşi Süleyman Kosif; Türkiye, Arap ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerde İnşaat, enerji, lojistik ve kargo sektörlerinde hizmet veren, 2017 yılında Türkiye’de 1 milyar dolarlık yatırım hedeflemiş, 2019 yılında Kazakistan’da 103 milyon dolarlık yatırım yapan Azure Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül; Kilazzi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sözbilir; İstanbul’daki birçok mimari eserin sahibi olup renkli kişiliği ile tanınan Mimar ve yazar Ali Esad Göksel; Soyak Holding kurucusu Yılmaz Soyak’ın damadı, Afrika ülkeleri, Rusya ve birçok ülkede tarım, sanayi ve diğer sektörlerde yüz milyonlarca dolarlık yatırımları ile tanınan işadamı Rasim Sengir; Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel; ve Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Mithat Ali Kabaali’ yi ağırladık.

Bu önemli buluşmada Yatırımlar, Kültür, Tarih, Sanat, Siyaset ve Samandağ’ı konuştuk. Ülkemizin birbirinden değerli şahsiyetlerini Samandağ’da buluşturmak, ilk ve umut verici bir gelişme. Hatay’ın ve Samandağ’ın kaderini değiştirecek şimdiye kadar hiç ulaşılamayan vizyona bizi götürecek projeler adım adım gerçekleşecek. Ülkemizin değerli İş insanlarını Türkiye’nin en güneyinde, Samandağ’ımızda toplamanın gururunu yaşadık. İş adamlarımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

afdah.info

voir films