logo

reklam

SAMANDAĞ’I YEPYENİ BİR KOLEJ KAZANDI

 

 Samandağ’ı 2018-2019 eğitim öğretim yılına yepyeni bir kolejle merhaba diyecek. Sağlıklı bir nesil yetiştirmek isteyen yöneticileri de bu yüzden okulun adını DOĞRU ADIM KOLEJİ olarak seçti. İlçenin ilk ruhsatlı koleji olma özelliği taşıyan kurum ile ilgili bilgi veren okul kurucuları İsmail Kuzu, Seçkin Özdemir, Fevzi Durgun ve Melek Can, ‘bizim işimiz EĞİTİM’ dir’ dedi.

Doğru Adım Olarak, Bilgiyi Kullanmayı Hedef Aldık.

Doğru Adım Koleji Yönetimi adına konuşan Fevzi Durgun , “biz okulumuzda 4 duvar arasında eğitim modelinden çok öğrencilerle birebir eğitimi temel aldık. Biz bilgiyi depolamak için değil bilgiyi kullanmak için öğretiyoruz. Bu temelde öğrenciler yetiştirmekten de gurur duyuyoruz. En önemli amaçlarımızdan biri de özgüvenli gençler yetiştirmektir. Yapacağımız sosyal etkinliklerle eğitimin sadece ders kitaplarından ibaret olmadığını gösterme niyetindeyiz.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılında kolejimizde, 9. – 10. -11. Ve 12. Sınıflar için öğrenci kayıtlarımız devam ediyor. Okulumuz gerek fiziksel durumu gerekse bulunduğu konum itibarıyla başarılı bir eğitim – öğretim yılına her yönüyle hazırdır dedi.

Seçkin Özdemir ‘’Kolejimizde 13 derslik mevcut olup, fizik- kimya- biyoloji laboratuarları, bilişim ve robotik kodlama sınıfı, sinema ve konferans salonu, kapalı spor salonu, resim ve müzik sınıfları, Z kütüphanesi, donanımlı kafeterya ve geniş yemek salonu, rehberlik ve sınıf terapi odaları, ferah bahçemiz ile eğitim öğretimi apartman aralarından nitelikli bir okul binasına taşımaktayız. ” dedi.

İsmail Kuzu,“biz öğretmenimizi iyi seçtik. Değerlerimize sahip çıktık. Kurulduğumuz günden beri ilke ve prensiplerimizden ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz. Bizim işimiz kaliteli eğitim ve gençlerin geleceği. Bu hedefte ilerlemekteyiz. Öğrencilerimizin geleceğini güvenle öreceğiz.  Ülkemizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın yetiştirileceği Kolejimizde Çocuklarımızın gelecekte söz sahibi bireyler olabilmeleri için çalışıyoruz.

Tüm bu öncü çalışmalarımızı akademik başarılarımızla sürdürme hedefindeyiz. Unutulmamalıdır ki başka Samandağ’ı yok. Samandağ’ına mükemmel bir kolej kazandırmakla kalmayıp geniş bir istihdam alanı da yaratarak ilçemize bir nebze de olsa ekonomik kalkınmaya da katkıda bulunacağız.

Eğitim sadece isimle olmaz, ekip çok önemlidir. Bu yüzden ‘’ DOĞRU OKUL HER ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİR ’’ diyoruz ve tüm Samandağ halkını okulumuzu görmeye davet ediyoruz.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

 

 

 

Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?