SAMANDAĞ’DA KANAL EKSİKLİKLERİ HIZLA TAMAMLANIYOR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SAMANDAĞ’DA KANAL EKSİKLİKLERİ HIZLA TAMAMLANIYOR

Bu haber 03 Temmuz 2017 - 9:44 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

 

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), hayata geçirdiği projeler kapsamında kanalizasyon hattı çalışmalarının ilçemizde de sürdüğünü bildirdi.

Atık suların sağlıklı şekilde toplanması ve atıksu gideri ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Genel Müdürlük, Uzunbağ Mahallesi Nemez Sokak’a 200’lük borularla 120 metre döşenen kanal hattı ile altyapı eksikliğinin giderildiğini ve çevre kirliliğinin önüne geçildiğini aktardı.

Fiziki ve teknik şartların göz önünde bulundurularak yapılan çalışmada kanal sularının çevreye akmasının da engellendiğini aktaran İdare, mahallelerdeki atıksuların modern yöntemler ile toplanması ve çevreye zarar vermeyecek hale getirilmesi adına atıksu hattı döşeme çalışmalarının kent genelinde sürdüğünü vurguladı.

Teknik personel gözetiminde yapılan söz konusu çalışmada 1 kepçe, 1 kamyon ve 3 personelin görev yaptığını açıklayan HATSU, şebeke hatlarının güzergahları planlanırken tüm cadde ve sokaklardaki evlerin atıksu sistemlerinin baz alındığını belirtti.

 Haber-Foto:Ali Doğru