logo

reklam

SAMANDAĞ YENİLENİYOR

Samandağ’ın en işlek caddelerinden biri olan Hayyük Pasajı ve 46. Sokak restore edildi.

Vatandaşların daha rahat bir ortamda alışveriş yapmaları, güvenli bir ulaşım sağlanması için trafiğe kapatılan Hayyük Pasajı ve 46. Sokak’ta yapılan çalışmalar tamamlandı. Esnaflar yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e teşekkür etti.

Düzenlenen Hayyük Pasajı ve 46. Sokak için İlçemiz esnafları şu ifadelere yer verdiler;

“Samandağ Terziler Odası Başkanı Cuma Sahiloğulları : “Adım Cuma Sahiloğulları. Ben 42 yıldır bu mesleği yapıyorum. 42 yıldır bu mesleği yapıyorum ve 20 yıldır Samandağ Terziler Odası Başkanlığını yapıyorum.  Daha önce dizilmiş olan parke taşının kaldırılıp zamanı modeline uygun bu taşların dizilmesi esnafımız açısından tabi ki güzeldir. Tabi caddemizin yenilenip bu taşlar ile kaplanması esnafımız tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Bu caddenin daha da canlanacağına inanıyorum. Bu taşlar sökülürken belediye yetkililerine 5 – 6 ay içinde değil de çok kısa bir zamanda yapılmasını talep etmiştik. Söküm tamamlanır tamamlanmaz ertesi gün çalışmaların başlayacağının sözünü aldık ve öyle de oldu. Çalışmaları bir haftada tamamladılar. Bu çalışmalarından ötürü başta Samandağ Belediye Başkanımıza ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. “ dedi.

Semih Doğan (Berber): “Ben Samandağ esnaflarından Semih Doğan. 10 yıldır bu sokakta esnaflık yapmaktayım. Bu sokağımızda daha önce maalesef parke taşları kırımlı ve sökülmüştü. Daha önceleri Samandağ’ımız hizmetten yoksul bir memleketti. Bu çalışma ile vatandaşta biz esnaflar da rahat ettik. Görüntü itibarı ile de sokağımız çok güzel bir örnek sokak oldu. Biz esnaf olarak da çok rahat ettik, gelip geçenler de rahat etti. . Bu çalışmayla ilgili olarak Samandağ’ın çok güzel bir sokağa kavuştuğunu söyleyebilirim. Bundan sonra Samandağ’ımızın ihtiyaç duyulan diğer noktalarının da bunun gibi güzel çalışmalar ile güzelleşip gelişmesini umuyorum. İnsanlarımızın sunulan bu hizmetlere sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Bize sunulan bu hizmetler için başta sayın Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’e,  Zabıta Müdürü Önder Şimşek’e, Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

Orhan Pehlivan ( Cafe Cafe işletmecisi  ): “ Bu caddede 11 yıldır işletmecilik yapıyorum. Hayyük Pasajının eski hali ile yeni hali arasında çok büyük bir fark olduğunu belirtmek isterim. Belediyenin bu tür çalışmalarının devamını diliyorum. Bu çalışmayı bir hafta içerisinde gerçekleştirdiler. Bir hafta içerisinde tamamlanması çok iyi. Gerek bir vatandaş gerekse caddede üzerinde iş yapan bir esnaf olarak belediyemize ve emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Gökhan Abacı (Parfümcü)): “ Ben bu cadde üzerinde yeni bir esnafım. 5 aydır bu dükkandayım ama önceki hali gerçekten kötüydü.  Şu an arkadaşlar güzel bir çalışma gerçekleştirdi. Biz de yapılan bu çalışmadan memnunuz. Buranın canlanacağına ve insanları daha fazla kullanacakları bir yer olacağını düşünüyorum. Görsel anlamda da güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum. “ dedi.

Haber – Foto: Hasan Dadük

 

 

Share
239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?